Čeští volejbalisté postoupili v Evropské lize do Final Four

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Čeští volejbalisté postoupili v Evropské lize do Final Four v Turecku. Výběr nizozemského kouče Stewarta Bernarda dnes v Opavě sice prohrál s Černou Horou 2:3, ale získaný bod mu stačil k jistotě prvního místa ve skupině B již před závěrečným nedělním utkáním proti Španělsku.

"Jsme nadšení, že jsme dokázali postoupit," řekl nizozemský trenér Bernard České televizi. "S Černou Horou to byl těžký zápas, plný emocí. Bylo to nahoru dolů, ale jsem spokojený, že jsem zvládli bod získat."
Češi začali zápas s Černou Horou, které nesměli podlehnout 0:3 nebo 1:3, nervózně a první set prohráli.

"Začátky jsou pro nás vždycky těžký. Chytáme před domácím publikem nervozitu, ale od druhého setu jsem se koncentrovali," řekl blokař Aleš Holubec. Češi druhý set získali, ale další prohráli, přestože vedli 12:8.

Potřebný bod za podpory 2500 fanoušků vybojovali ve čtvrté sadě, kterou od začátku kontrolovali a vyhráli poměrem 21:17. V tie-breaku hráči neudrželi koncentraci a soupeř rychle získal osmibodový náskok, který už nepustil.

Volejbalisté mají před závěrečným zápasem čtyřbodový náskok před Černou Horou a už nemohou být předstiženi. Zápas se Španěly začne v neděli v 18:00.

Final Four Evropské ligy se uskuteční 13. a 14. července v Marmarisu a spolu s Čechy se v něm představí domácí Turecko, Belgie a Chorvatsko. "Uvidíme, koho dostaneme v semifinále, ale rád bych Belgii až ve finále," přál si Holubec.