Beachvolejbalisty čeká unikátní MČR klubů. V akci bude Kvapilová s Kubíčkovou | iSport.cz
22. srpna 2019 • 21:44

Beachvolejbalisty čeká unikátní MČR klubů. V akci bude Kvapilová s Kubíčkovou

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
Beachvolejbalisty čeká unikátní mistrovství republiky klubů.
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Beachklub Ládví bude hostitelem dalšího ročníku Mistrovství České republiky beachvolejbalových klubů, ten letošní startuje již tuto sobotu! Unikátního turnaje se zúčastní i několik reprezentačních párů a ačkoliv budou chybět dva nejlepší (Sluková s Hermannovou a Perušič se Schweinerem), v akci diváci uvidí letošní čtvrtfinalistky evropského šampionátu, Míši Kvapilovou a Kubíčkovou.Celkem dvacet beachvolejbalových párů z pěti předních klubů se sjede o víkendu do pražských Ďáblic. Důvodem je čtvrtý ročník UNIQA MČR v beachvolejbale klubů. V něm každý klub nasazuje do utkání vždy dva mužské a dva ženské týmy, do případného pátého zápasu nastupuje do hry smíšený pár. V loňském roce si zahrál například Ondřej Perušič s Adamem Štočkem. „Turnaj dává příležitost mladým hráčům zahrát si po boku zkušených reprezentantů v jednom družstvu. Jde opravdu o jedinečnou možnost,“ prohlásil Vít Mařík, předseda Beachclubu Strahov.

O titul se v letošním roce utká SK Hamr, Beachclub Strahov, Beachklub Ládví a Prague Beach Team a Beach Volley Club Pňov v čele s bývalým olympionikem Petrem Benešem. Chybět budou nejlepší české páry – Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. K vidění ale bude Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. „Je to specifický turnaj, na který se moc těšíme. Rády budeme součástí Strahova a chceme přispět k celkovému vítězství,“ prohlásila Michala Kvapilová, která společně s Kubíčkovou vybojovala v letošním roce páté místo na evropském šampionátu v Moskvě.

„Dosáhly jsme na lepší výsledek, než jsme očekávaly. Mluvím tak ale až dnes. Na turnaji převládalo zklamání, že jsme ho nedotáhly až do finálového dne. S výkony ovšem můžeme být spokojené,“ dodala Kvapilová, která se s novou parťačkou sehrává. „Máme za sebou téměř celou sezonu. Na hřišti už víme, co od té druhé čekat. I když o sobě zatím nemůžeme říct, že se najdeme úplně naslepo. Pracujeme na tom.“

A co by Kvapilová říkala na to, kdyby musela absolvovat duel v mixu? „Hrát s mužem je úplně jiné než s holkou. Hraje se na chlapskou síť, což je pro ženu náročnější. Všechny údery musejí lítat v jiných úhlech. Doufáme, že máme tak silný tým, že na mixy ani nedojde.“ Pořádajícím klubem UNIQA

MČR klubů je Beachklub Ládví, na jejichž kurtech v Praze Ďáblicích se republikový šampionát odehraje v termínu 24. – 25. srpna. Začátek je vždy v 9:00.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud