Francie získala titul mistrů Evropy

Archív
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal

Mladí volejbalisté Francie obhájili v Brně titul juniorských mistrů Evropy. Ve finálovém utkání dnes porazili Německo za 100 minut 3:1 na sety.

Bronz získalo Rusko, které v utkání o třetí místo zdolalo nizozemské juniory 3:1.

Němci sice ve finálovém utkání vyhráli první set 25:23, avšak Francie se po nevydařeném úvodu prosadila v dramatické koncovce druhé sady. V dalším průběhu zápasu už Francouzi přehráli svého soupeře větší jistotou v útoku a také tvrdším podáním.

Čeští junioři se neprobojovali ze základní skupiny do nejlepší osmičky šampionátu. Z pěti zápasů na turnaji porazili svěřenci trenéra Jiřího Zacha pouze Slovinsko a obsadili konečné desáté místo.

Finále:
Francie - Německo 3:1 (-23, 25, 20, 16).
O 3. místo:
Rusko - Nizozemsko 3:1 (23, -26, 19, 17).
O 5. místo:
Itálie - Bělorusko 3:1 (21, -29, 21, 15).
O 7. místo:
Belgie - Chorvatsko 3:0 (17, 17, 22).

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4