20. září 2008 • 22:22

Budějovice začaly porážkou s Kladnem

volejbal
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?

Nepříliš úspěšně vykročili volejbalisté Českých Budějovic za obhajobou svého loňského titulu. V úvodním kole extraligy totiž na Kladně vedli 2:1 na sety a ve čtvrtém měnili mečbol za stavu 24:23.

Ten však neproměnili, celý set ztratili v tie-breaku a nakonec lacino prohráli i poslední set.

Podobný zápas sehrály i Benátky nad Jizerou. Proti Opavě předváděli od začátku bojovnou hru podpořenou kvalitním podáním a vyhráli první set, na nějž vzápětí navázali i v setu druhém, v němž museli dokonce odvracet setbol. Dramatická podívaná v boleslavské hale gradovala ve třetím dějství.

Ani jednomu týmu se nepodařilo získat větší náskok a až do samotné koncovky se bojovalo o každý míč, nekonečný tie-break ukončil až esem na 29:31 Slovák Piovarči. Opava pak už bezpečně dokráčela za výhrou. Ani na sedmý pokus se tak Benátkám v extraligovém utkání Opavu porazit nepodařilo.

O mnoho lépe se vedlo na úvod soutěže Ústí nad Labem. Jeho hráči předčili pražské ČZU ve všech herních činnostech a po pouhých 70 minutách mohli slavit první výhru. Úspěšnou premiéru absolvovaly v dresu Severočechů nové posily - Slováci Šimko a Mizera i rozehrávač Mifka.

Tým ČZU byl vyrovnanějším soupeřem pouze v závěrečném setu, kdy zlepšil obranu, ale o vítězství Ústí nebylo pochyb.

Výsledky - 1. kolo:
Benátky nad Jizerou - Opava 2:3
(19, 26, -29, -21, -15)
Čas: 126 minut. Rozhodčí: Bydžovský, Labašta. Diváci: 350.

Kladno - České Budějovice 3:2 (22, -21, -23, 27, 15)
Čas: 145 minut. Rozhodčí: Fink, Kvarda. Diváci: 300.

Ústí nad Labem - ČZU Praha 3:0 (16, 14, 21)
Čas: 70 minut. Rozhdčí: Koldinská, Němeček. Diváci: 400.

Zlín - Liberec 1:3 (-24, -23, 20, -14).

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko