20. září 2008 • 22:22

Budějovice začaly porážkou s Kladnem

volejbal
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

Nepříliš úspěšně vykročili volejbalisté Českých Budějovic za obhajobou svého loňského titulu. V úvodním kole extraligy totiž na Kladně vedli 2:1 na sety a ve čtvrtém měnili mečbol za stavu 24:23.

Ten však neproměnili, celý set ztratili v tie-breaku a nakonec lacino prohráli i poslední set.

Podobný zápas sehrály i Benátky nad Jizerou. Proti Opavě předváděli od začátku bojovnou hru podpořenou kvalitním podáním a vyhráli první set, na nějž vzápětí navázali i v setu druhém, v němž museli dokonce odvracet setbol. Dramatická podívaná v boleslavské hale gradovala ve třetím dějství.

Ani jednomu týmu se nepodařilo získat větší náskok a až do samotné koncovky se bojovalo o každý míč, nekonečný tie-break ukončil až esem na 29:31 Slovák Piovarči. Opava pak už bezpečně dokráčela za výhrou. Ani na sedmý pokus se tak Benátkám v extraligovém utkání Opavu porazit nepodařilo.

O mnoho lépe se vedlo na úvod soutěže Ústí nad Labem. Jeho hráči předčili pražské ČZU ve všech herních činnostech a po pouhých 70 minutách mohli slavit první výhru. Úspěšnou premiéru absolvovaly v dresu Severočechů nové posily - Slováci Šimko a Mizera i rozehrávač Mifka.

Tým ČZU byl vyrovnanějším soupeřem pouze v závěrečném setu, kdy zlepšil obranu, ale o vítězství Ústí nebylo pochyb.

Výsledky - 1. kolo:
Benátky nad Jizerou - Opava 2:3
(19, 26, -29, -21, -15)
Čas: 126 minut. Rozhodčí: Bydžovský, Labašta. Diváci: 350.

Kladno - České Budějovice 3:2 (22, -21, -23, 27, 15)
Čas: 145 minut. Rozhodčí: Fink, Kvarda. Diváci: 300.

Ústí nad Labem - ČZU Praha 3:0 (16, 14, 21)
Čas: 70 minut. Rozhdčí: Koldinská, Němeček. Diváci: 400.

Zlín - Liberec 1:3 (-24, -23, 20, -14).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)