Moravec vedl, ale selhal při střelbě. Smíšená štafeta dojela devátá | iSport.cz
30. listopadu 2014 • 16:50

Moravec vedl, ale selhal při střelbě. Smíšená štafeta dojela devátá

Autor: iSport.cz, ČTK
Ondřej Moravec se propadl z prvního místa ve štafetě na konečné deváté
TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony devátým místem ve smíšené štafetě ve švédském Östersundu. Bez hvězd Gabriely Soukalové a Jaroslava Soukupa sahali po daleko lepším umístění, ale Ondřej Moravec, který vyrazil na poslední úsek jako první, selhal při první střelbě v leže.Před rokem čeští biatlonisté v Östersundu úvodní mix vyhráli a zahájili ideálně olympijskou sezonu, kterou korunovali na hrách v Soči pěti medailemi. Dnes byla česká sestava z poloviny jiná: Gabrielu Soukalovou, jež se po nemoci nedostala do formy, nahradila Puskarčíková a před Jaroslavem Soukupem dostal přednost Šlesingr.

Právě on na třetím úseku vytáhl českou štafetu z šestého místa na první, jenže Moravce zradila úvodní ležka. Když podruhé dobíjel, vypadl mu náboj. Dlouho mu trvalo, než ho dostal do komory, a na čelo závodu ztratil přes půl minuty.

"Vypadl mu náboj, byla to chybka, ale stává se to. Když ho hledal, zdržel se jak na trestném kole. Viděl jsem, jak na podložce náboj loví, nešel mu sebrat. Jakmile se zaváhá, výsledek je takový. Ale byli jsme vidět a bojovali do poslední chvíle," řekl šéftrenér Ondřej Rybář České televizi.

Při poslední střelbě musel český finišman znovu dobíjet a natěšeným fanouškům připravil zklamání až devátou příčkou. Česká štafeta dobíjela celkem třináctkrát. Namále měl při stojce Šlesingr; terč sestřelil až posledním rezervním nábojem a držel Čechy ve hře o medaili.

"Bylo evidentní, že Michal spěchal, protože chtěl odjet první. Zbyl mu jeden náboj, ale pohlídal si ho, ukázal, že si o místo (ve štafetě) řekl právem. Jel výborně. I Eva to zvládla dobře a Verča první úseky stabilně zvládá," zhodnotil Rybář.

V napínavém finiši tří týmů se radovala Francie, protože Martin Fourcade na cílové pásce zdolal jak Nora Larse Helgeho Birkelanda, tak i německého rivala Simona Schemppa.

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud