Soukalová sahala po medaili, ale pak chybovala. Krčmář si polepšil

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová v dnešní stíhačce žen v Anterselvě na 10 kilometrů chvíli sahala z devátého místa po medaili, při střelbě ve stoje ale udělala jednu a dvě chyby a nakonec dojela sedmá. Udržela ale vedení ve Světovém poháru. Veronika Vítková, která startovala o místo před Soukalovou, byla třináctá. V závodě mužů si polepšil Michal Krčmář z 21. místa na startu na vynikající 13. příčku.

Vítězství ve stíhačkách slavili reprezentanti Ruska Anton Šipulin a Jekatěrina Jurlovová. Soukalová vede pořadí seriálu o 88 bodů před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou, která dnes skončila až ve třetí desítce.

Soukalová, jež po čtvrtečním sprintu startovala z devátého místa, přijela na závěrečnou položku jako čtvrtá. První dvě rány ale minula a ztratila kontakt s čelem.

"Před závěrečnou položkou jsem se snažila trochu taktizovat s tempem. Ale přiznám se, asi jsem nebyla úplně správně koncentrovaná na střelbu. Nedala jsem dvě rány a byla jsem hodně zaskočená. S každou další ranou už jsem se musela i modlit, aby mi spadla," řekla Soukalová. "Naštěstí se mi konečně docela dobře běželo, a tak i přes ta dvě trestná kola jsem se sedmým místem spokojená."

Osmá žena ze sprintu Veronika Vítková přišla o naději na lepší umístění při druhé střelbě vleže, kde netrefila tři terče. Nakonec obsadila 13. místo. "Obyčejně se mi tady nedaří a dnes mám za sebou druhý nejlepší výsledek tady v té výšce. Jenže ta první desítka byla tak blízko! Ty tři chyby vleže mě opravdu mrzí. Musím dát za pravdu trenérům, soustředila jsem se moc na vítr a nepohlídala jsem si výškovou korekci," řekla Vítková.

Další české reprezentantky se do první dvacítky neprobojovaly. Eva Puskarčíková doběhla na 23. místě, Lucie Charvátová skončila na 48. místě a Jessica Jislová byla 57.

Vítězka čtvrtečního sprintu Olga Podčufarovová dlouho mířila za druhým triumfem v SP v kariéře, nezvládla ale poslední střelbu. Do té doby bezchybná Ruska třikrát minula a z prvního místa se propadla na osmou příčku.

Krčmářovi pomohla k posunu z 21. místa po sprintu kvalitní střelba, na trestný okruh musel pouze jednou po chybě při druhé střelbě vleže. "Sice jsem si říkal, že i ve čtyř položkovém závodě už bych mohl střílet za nula, ale dnešní výsledek beru všemi deseti," řekl Krčmář, jenž si dal dobrým výkonem dárek k dnešním pětadvacátým narozeninám.

Na body dosáhli ještě 25. Tomáš Krupčík, 32. Michal Šlesingr a 38. Jaroslav Soukup . Ondřej Moravec doběhl po čtyřech chybách na střelnici 46. a Adam Václavík ještě tři příčky za ním.

Šipulin zvítězil o 10,3 sekundy před Němcem Simonem Schemppem, jenž předtím v Anterselvě vyhrál pět individuálních závodů za sebou. Třetí byl Nor Johannes Thingnes Bö, za ním doběhl lídr SP Martin Fourcade z Francie.

Program šestého dílu Světového poháru uzavřou v neděli štafety.