29. listopadu 2017 • 10:16

Koukalová: Ať Rusové nesmějí na olympiádu a doping je trestný

Autor:
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ke dvěma stříbrům ze Soči přibyl do její olympijské sbírky dodatečný bronz. Gabriela Koukalová je jednou ze členek české štafety, která získá medaili z her v Soči poté, co domácí Rusky byly diskvalifikovány kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. „Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě přesně po vzoru letní olympiády!“ reagovala největší česká biatlonová hvězda na Facebooku.Vítězka Světového poháru ze sezony 2015/16 cítí zpětně lítost, že si medailovou radost nemohla užít přímo v Soči po závodu. „Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno za dost, na druhou mě to mrzí za Evu Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch,“ vzpomněla na své dvě parťačky.

Právě proto by byla pro přísnější postih ruských sportovců, který byl částečně uplatněn už během loňské letní olympiády v Riu. Na ní třeba vůbec nestartovali ruští atleti s výjimkou skokanky do dálky Darjy Klišinové. „Je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější, než vítězství. Jmenuje se čestnost a férový přístup nejen ve sportu ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli,“ napsala Koukalová kriticky s narážkou na ruský sport.

Koukalová znovu potvrdila, že patří v biatlonovém světě mezi sportovce, kteří nejvýrazněji vystupují proti dopingu. V březnu třeba odmítla po závodu v Oslu během slavnostního vyhlášení podat ruku prezidentovi Mezinárodní biatlonové unie Andersi Bessebergovi, který je terčem kritiky kvůli liknavému přístupu k řešení dopingových kauz.

720p 360p
Koukalová ozdobila kamion biatlonové reprezentace. Lidé se otáčí, směje se Rybář

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze