24. ledna 2022 • 09:50

SP v biatlonu 2021/22 Anterselva: program a výsledky generálky na ZOH

Autor: Tomáš Kropáček
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
První část olympijské výpravy odlétá směr Peking
Český bojovník sumó Pavel Bojar učí svůj sport Jiřího Procházku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská generálka v biatlonu je tu! Poslední díl SP před zimní olympiádou v Pekingu zahájí svůj program ve čtvrtek vytrvalostními závody, ve kterých zabojuje o malý křišťálový globus Markéta Davidová. Jaký je kompletní program biatlonového SP v italské Anterselvě a kdo se po karanténě vrací do českého týmu?



Program a výsledky SP v biatlonu Anterselva 2022

Datum a čas Disciplína Výsledek
čtvrtek 20. 1. 2022, 14:15 vytrvalostní závod na 20 km - muži 1. Babikov... 14. Krčmář
pátek 21. 1. 2022, 14:15 vytrvalostní závod na 15 km - ženy 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.)... 6. Davidová
sobota 22. 1. 2022, 12:50 závod s hromadným startem na 15 km - muži 1. Doll (Něm.)... 7. Krčmář
sobota 22. 1. 2022, 15:00 štafeta 4x6 km - ženy 1. Norsko... 6. ČR
neděle 23. 1. 2022, 12:15 štafeta 4x7,5 km - muži 1. Norsko... 15. ČR
neděle 23. 1. 2022, 15:15 závod s hromadným startem na 12,5 km - ženy 1. Wiererová (It.)... 14. Jislová

Průběžné pořadí SP v biatlonu 2021/22

Muži (po 15 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 636, 2. Jacquelin (oba Fr.) 501, 3. T. Bö (Nor.) 486, 4. Samuelsson (Švéd.) 484, 5. J.T. Bö 440, 6. Christiansen (oba Nor.) 434, ...29. Krčmář 199, 72. Václavík 29, 78. Štvrtecký (oba ČR) 16.  
Ženy (po 15 z 22 závodů): 1. Röiselandová (Nor.) 651, 2. Alimbekavová (Běl.) 589, 3. E. Öbergová (Švéd.) 563, 4. Hauserová (Rak.) 487, 5. H. Öbergová (Švéd.) 482, 6. Wiererová (It.) 430, ...11. Davidová 396, 19. Jislová 269, 63. Puskarčíková 30, 68. Charvátová 23, 83. Voborníková 12, 84. Vinklárková (ČR) 12.

Česká nominace na SP v biatlonu do Anterselvy

Svými výsledky v první polovině sezony potvrdili roli tahounů týmu Michal Krčmář s Markétou Davidovou, před vánočními svátky v Annecy se pak blýskla Jessica Jislová, která se třikrát umístila do nejlepší dvacítky. K týmu se v Itálii nově připojil dodatečně nominový člen olympijské výpravy Milan Žemlčika.

Muži: Michal Krčmář, Adam Václavík, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Milan Žemlička.
Ženy: Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková.

České biatlonové úspěchy v Anterselvě od roku 2013

Krásná panoramata, skvělé podmínky. Anterselva patří mezi nejoblíbenější střediska českých biatlonistů. Jediné české vítězství si zde připsala Markéta Davidová, ve vysoké nadmořské výšce se na MS 2020 dařilo i Lucii Charvátové.

Sezona Umístění Disciplína
MS 2020 3. místo - Lucie Charvátová sprint na 7,5 km
MS 2020 3. místo - Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář smíšená štafeta
SP 2018/2019 1. místo - Markéta Davidová sprint na 7,5 km
SP 2018/2019 2. místo - Markéta Davidová závod s hromadným startem
SP 2017/2018 3. místo - Veronika Vítková sprint na 7,5 km
SP 2016/2017 3. místo - Gabriela Soukalová závod s hromadným startem
SP 2015/2016 2. místo - Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková štafeta žen na 4x6 km
SP 2014/2015 2. místo - Eva Puskarčíková, Jitka Landová, Gabriela Soukalová, Veronika Vítková štafeta žen na 4x6 km

 

Program biatlonu v sezoně 2021/2022

Vrcholem letošní sezony jsou Zimní olympijské hry v Pekingu, kde budou čeští biatlonisté obhajovat dvě medaile (stříbro a bronz ze sprintu).

Datum Destinace Závody
27. - 28. 11. 2021 SP Östersund I. vytrvalostní závod, sprint
2. - 5. 12. 2021 SP Östersund II. sprint, stíhací závod, štafeta
10. - 12. 12. 2021 SP Hochfilzen sprint, stíhací závod, štafeta
16. - 19. 12. 2021 SP Annecy-Le Grand Bornand sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem
6. - 9. 1. 2022 SP Oberhof sprint, smíšená štafeta, stíhací závod
12. - 16. 1. 2022 SP Ruhpolding sprint, štafeta, stíhací závod
20. - 23. 1. 2022 SP Anterselva vytrvalostní závod, závod s hromadným startem, štafeta
24. - 30. 1. 2022 ME v biatlonu 2022 (Arber, Německo)
5. - 19. 2. 2022 Zimní olympijské hry 2022 Peking
3. - 6. 3. 2022 SP Kontiolahti štafeta, sprint, stíhací závod
10. - 13. 3. 2022 SP Otepää sprint, závod s hromadným startem, smíšená štafeta
17. - 20. 3. 2022 SP Oslo-Holmenkollen sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem

Výsledky SP v biatlonu Ruhpolding 2022

Datum a čas Disciplína Výsledek
středa 12. 1. 2022, 14:30 sprint na 7,5 km - ženy 1. E. Öbergová (Švéd.)... 21. Jislová
čtvrtek 13. 1. 2022, 14:30 sprint na 10 km - muži 1. Fillon Maillet (Fr.)... 34. Václavík
pátek 14. 1. 2022, 14:30 štafeta 4x6 km - ženy 1. Francie... 15. ČR
sobota 15. 1. 2022, 14:30 štafeta 4x7,5 km - muži 1. Rusko... 18. ČR
neděle 16. 1. 2021, 12:45 stíhací závod na 10 km - ženy 1. Röiselandová (Nor.)... 12. Davidová
neděle 16. 1. 2021, 14:45 stíhací závod na 12,5 km - muži 1. Fillon Maillet... 24. Václavík

Výsledky SP v biatlonu Oberhof 2022

Datum a čas Disciplína Výsledek
čtvrtek 7. 1. 2022, 11:30 sprint na 10 km - muži 1. Loginov (Rus.)... 30. Krčmář
pátek 7. 1. 2022, 14:15 sprint na 7,5 km - ženy 1. Röiselandová (Nor.)... 11. Davidová
sobota 8. 1. 2022, 12:15 smíšená štafeta (2x6 km + 2x7,5 km) 1. Norsko... 9. ČR
sobota 8. 1. 2022, 14:45 smíšená štafeta dvojic (6+7,5 km) 1. Rusko... 12. ČR
neděle 9. 1. 2022, 12:30 stíhací závod na 12,5 km - muži 1. Fillon Maillet (Fr.)... 39. Štvrtecký
neděle 9. 1. 2021, 14:45 stíhací závod na 10 km - ženy 1. Röiselandová... 8. Davidová

Výsledky SP v biatlonu Annecy / Le Grand Bornand 2021

Datum a čas Disciplína Výsledek
čtvrtek 16. 12. 2021, 14:15 sprint na 7,5 km - ženy 1. Röiselandová (Nor.)... 15. Jislová
pátek 17. 12. 2021, 14:15 sprint na 10 km - muži 1. J. T. Bö (Nor.)... 48. Krčmář
sobota 18. 12. 2021, 13:00 stíhací závod na 10 km - ženy 1. E. Öbergová (Švéd.)... 12. Jislová
sobota 18. 12. 2021, 15:00 stíhací závod na 12,5 km - muži 1. Fillon Maillet (Fr.)... 30. Krčmář
neděle 19. 12. 2021, 12:45 závod s hromadným startem na 12,5 km - ženy 1. E. Öbergová... 5. Jislová
neděle 19. 12. 2021, 14:45 závod s hromadným startem na 15 km - muži 1. Jacquelin (Fr.)

Výsledky SP v biatlonu Hochfilzen 2021

Datum a čas Disciplína Výsledek
pátek 10. 12. 2021, 11:25 sprint na 10 km - muži 1. Kühn (Něm.)... 39. Krčmář
pátek 10. 12. 2021, 14:15 sprint na 7,5 km - ženy 1. Solaová (Běl.)... 20. Davidová
sobota 11. 12. 2021, 12:15 stíhací závod na 12,5 km - muži 1. Fillon Maillet (Fr.)... 27. Krčmář
sobota 11. 12. 2021, 14:15 štafeta 4x6 km - ženy 1. Švédsko... 8. ČR
neděle 12. 12. 2021, 11:45 štafeta 4x7,5 km - muži 1. Norsko... 9. ČR
neděle 12. 12. 2021, 14:30 stíhací závod na 10 km - ženy 1. Röiselandová (Nor.)... 6. Davidová

Výsledky SP v biatlonu Östersund 2021

Datum a čas Disciplína Výsledek
sobota 27. 11. 2021, 11:45 vytrvalostní závod na 15 km - ženy 1. Davidová
sobota 27. 11. 2021, 15:00 vytrvalostní závod na 20 km - muži 1. Laegreid (NOR)... 21. Krčmář
neděle 28. 11. 2021, 11:00 sprint na 7,5 km - ženy 1. H. Öbergová (SWE)... 11. Puskarčíková
neděle 28. 11. 2021, 13:45 sprint na 10 km- muži 1. Samuelsson (SWE)... 27. Štvrtecký
čtvrtek 2. 12. 2021, 13:45 sprint na 7,5 km - ženy 1. Hauserová (AUT)... 18. Davidová
čtvrtek 2. 12. 2021, 16:30 sprint na 10 km - muži 1. Samuelsson (SWE)... 15. Krčmář
sobota 4. 12. 2021, 13:00 stíhací závod na 10 km - ženy 1. Röiselandová (Nor.)... 16. Davidová
sobota 4. 12. 2021, 15:10 štafeta 4x7,5 km - muži 1. Norsko... 11. ČR
neděle 5. 12. 2021, 12:35 štafeta 4x6 km - ženy 1. Francie... 7. ČR
neděle 5. 12. 2021, 15:15 stíhací závod na 12,5 km - muži 1. Christiansen (Nor.)... 4. Krčmář

Konečné pořadí SP v biatlonu 2020/21

Křišťalový globus za vítězstvé ve světovém poháru budou letos obhajovat výhradně Norové. Po konci kariéry Martina Fourcadea vládne mužskému biatlonu J. T. Bö, kterého loni do posledního závodu sezony proháněl krajan Laegreid. Mezi ženami pak vládla Norka Tiril Eckhoffová, které se nejvíc dokázala příblížit krajanka Röiselandová.

Ženy: 1. Eckhoffová 1152, 2. Röiselandová (Nor.) 963, 3. Preussová 840, 4. H. Öbergová (Švéd.) 826, 5. Wiererová (It.) 821, 6. Hauserová (Rak.) 818, ...11. Davidová 649, 48. Charvátová (ČR) 129, 60. Puskarčíková 64, 68. Jislová (ČR) 45.
Muži: 1. J. T. Bö 1052, 2. Laegreid 1039, 3. Fillon Maillet 930, 4. T. Bö 893, 5. Dale 843, 6. Samuelsson (Švéd.) 817, ...23. Krčmář 381, 37. Moravec 149, 59. Štvrtecký 50, 74. Karlík 22, 81. Žemlička 17, 89. Krupčík (všichni ČR) 7.

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud