Kasper: Liberec za přípravy chválím! | iSport.cz
14. října 2008 • 13:04

Kasper: Liberec za přípravy chválím!

Autor: ČTK
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident mezinárodní lyžařské federace FIS Gian Franco Kasper vyjádřil spokojenost se stavem příprav na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se uskuteční od 19. února do 1. března 2009 v Liberci.Kasper pochválil české pořadatele po pondělní prověrce zázemí i sportovišť, k nimž měl jen několik menších připomínek.

Kasper prohlásil, že pro FIS nejsou podstatné personální změny v organizačním výboru, ale příprava a celé zabezpečení šampionátu. "Inspekce byla velmi detailní, získali jsme dokonalý přehled o sportovištích, ubytování, lékařském zabezpečení, dopravě sportovců i všech dalších podrobnostech.

Důležitou zprávou pro FIS je, že se premiér Topolánek zaručil stoprocentním finančním pokrytím celé akce," řekl dnes Kasper na zasedání lyžařských novinářů Forum Nordicum v Liberci.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová však jeho poslední vyjádření korigovala, podle ní došlo ve věci premiérových záruk nejspíš k chybné interpretaci.

"S premiérem Topolánkem jsem se spojila telefonicky. Žádnou vládní garanci na finanční pokrytí FIS nedal, protože k něčemu podobnému ani nemá mandát," uvedla Neumannová, která dodala, že Liberec dostal vládní záruky během kandidatury Liberce na pořádání světového šampionátu.

"Tyto garance se týkaly bezpečnosti účastníků a také podílení se na výstavbě sportovních areálů. Některé tyto garance ještě běží," dodala.
Kasper uvedl, že federace měla pouze několik drobných připomínek, které se týkaly jednotlivých sportovišť ve Vesci a na Ještědu.

"Musím přiznat, že není snadné pořádat v této lokalitě mistrovství světa," uvedl Kasper čtyři měsíce před zahájením šampionátu.

Neumannovou potěšilo, že finální prověrka dopadla dobře. "Kontrola byla velmi podrobná, museli jsme odpovídat na spoustu dotazů. A byla už poslední z takto rozsáhlých kontrol.

Máme už připraveno vše, co souvisí s mistrovstvím světa. Jak začne mrznout, tak můžeme připravovat sníh. Už zbývá jen dolaďování některých drobností," řekla ČTK Neumannová.

Obavy o sníh, které je trápily při letošních závodech Světového poháru, liberečtí pořadatelé nemají. "Potřebujeme jen, aby deset dnů před šampionátem mrzlo. Sněhová děla máme připravena a za tuto dobu by měla vyrobit dostatečné množství technického sněhu," tvrdí generální sekretář mistrovství světa Jaroslav Honců.

Současným největším problémem severočeských organizátorů je špatná komunikace s agenturou APF, která vlastní mediální práva na pořádání šampionátu.

"Nemáme vyřešenou dopravu organizačního výboru, neboť máme svázané ruce při jednání. Agentura APF nám nedovolí jednat o pronájmu automobilů, zabezpečení kateringu, nemáme zatím připraveny žádné suvenýry a také žádné podklady.

Prezident Kasper slíbil, že se situace s APF musí vyřešit do konce tohoto týdne. V opačném případě bychom mohli začít jednat sami," řekl Honců.

Články odjinud


Články odjinud