Razým vypadl ve čtvrtfinále sprintu | iSport.cz
1. ledna 2009 • 16:20

Razým vypadl ve čtvrtfinále sprintu

Autor: ČTK
Aleš Razým
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžec na lyžích Aleš Razým nešťastně vypadl ve čtvrtfinále sprintu Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Na trati 1,2 kilometru volnou technikou doplatil na nezaviněnou kolizi s Italem Pietrem Pillerem Cotrerem.Ten se prodral při sjezdu dopředu a připletl se Razýmovi do cesty. Druhý muž z kvalifikace upadl a neměl šanci postoupit do semifinále. Vypadla i Kamila Rajdlová.

"Myslel jsem, že se mu vyhnu, ale neustál jsem to," řekl ihned po závodu České televizi Razým. Přitom měl závod dobře rozjetý, pohyboval se na třetí pozici a připravoval si závěrečný finiš. "Jelo se mi dobře, bylo to dobře rozjeté, je to smůla," prohlásil Razým.

Nikdo další z českých běžců už do čtvrtfinále nepostoupil. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer skončil devětačtyřicátý a klesne z průběžné deváté pozice. Hned za ním se umístil Milan Šperl a Jiří Magál obsadil předposlední, 58. příčku.

Bauer neviděl mezi pražským závodem, ve kterém skončil 48., a dnešním sprintem žádný velký rozdíl. "Dostal jsem zhruba to samý co tam," řekl novinářům. Vyřazení má prý tu výhodu, že aspoň ušetří síly. "Ale nohy bolí asi jako každého," uvedl.

Nyní se ale příliš netěší na cestování do italského Val di Fiemme. "Je po Silvestru, silnice budou plné a do Fiemme to není blízko," uvedl k cestě zhruba 700 kilometrů dlouhé.

Mezi ženami se mezi postupující třicítku do vyřazovacích bojů dostala Rajdlová, která obsadila v kvalifikaci 26. místo. Ve čtvrtfinále ale vypadla z pátého místa v rozjížďce, v které upadla spolufavorizovaná Polka Justyna Kowalczyková.

"Počítala jsem s tím, že nejrychlejší na startu nebudu, ale to nebylo rozhodující," připustila Rajdlová, že neměla moc šancí. Za úspěch považovala už postup mezi třicítku nejrychlejších. "Trochu jsem ale doufala, že by se to třeba mohlo povést," dodala.

 
Články odjinud


Články odjinud