Němci se obávají o osud Turné | iSport.cz
2. ledna 2009 • 09:18

Němci se obávají o osud Turné

Autor: ČTK
Simon Ammann
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Němečtí pořadatelé Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích se obávají o budoucnost své části seriálu kvůli globální hospodářské krizi. Od května je čeká jednání o podmínkách smlouvy na prodej reklamních práv, která vyprší v příštím roce.Tato smlouva dosud přinášela každému z dějišť Oberstdorfu a Garmisch-Partenkirchenu 950.000 eur.S nadějemi proto Němci vzhlížejí především ke svojí momentální jedničce a aktuálně šestému muži Turné Martinu Schmittovi, jehož případné úspěchy mohou skokanský Grand Slam v zemi zachránit.

"Když budeme mít úspěchy, samozřejmě to posílí naši pozici. Z tohoto pohledu by mohly být výkony Martina Schmitta požehnáním," uvedl marketingový šéf německého svazu Stefan Krauss s tím, že očekává potíže se sháněním takového partnera, který přispěje částkami alespoň v dosavadní výši.

Uskrovnit se musel v současných podmínkách svaz a reprezentanti. Nová smlouva o televizních právech na všechny přenosy z lyžařských závodů Světového poháru na německém území prý přinese oproti minulosti ročně o pět milionů eur méně, a tak domácí federace bez náhrady škrtla balík prémií pro sportovce ve výši dvou milionů eur. Při Turné tak namísto možných až 150.000 eur nedostanou Schmitt a spol. od svazu nic.

 
Články odjinud


Články odjinud