11. března 2010 • 19:11

V sobotu půjdu do risku, slibuje Bauer

Autor:
Lukáš Bauer
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
Kvitová zpátky v TOP 10! Tak rychle jsem návrat nečekala, září tenistka Kvitová zpátky v TOP 10! Tak rychle jsem návrat nečekala, září tenistka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lyžař Lukáš Bauer nejspíš nastoupí do sobotního závodu Světového poháru na 50 kilometrů s hromadným startem volnou technikou v Oslu. Dvojnásobný bronzový olympijský medailista se ke startu v prestižním závodu na Holmenkollenu přiklání na 90 procent. "Lepší je bojovat než něco jistit. Půjdu do risku, ať to se mnou udělá, co udělá," uvedl Bauer na svém webu.V průběžném pořadí Světového poháru je na druhém místě se ztrátou 252 bodů za Norem Petterem Northugem, který dnes doběhl druhý ve sprintu v Drammenu. Bauer se nechce soustředit na útok na vedoucí pozici, i když to nevylučuje, ale hlavně si přeje udržet druhé místo. Navíc hodlá bojovat o malý křišťálový glóbus za výhru ve Světovém poháru v distančních závodech, v němž je za Northugem jen o 26 bodů.

"Moje pocity nebyly v tréninku nic moc. Ale před Lahti to také nebylo nic moc a nakonec to dopadlo dobře," připomněl Bauer druhé místo ve skiatlonu. "Chci na sto procent udržet druhé místo ve svěťáku a nechávám otevřené, jestli se mi podaří atakovat Northuga, nebo ne. Pokud ale chci mít šanci, musím jet padesátku," uvedl Bauer.

Zatím není jasné, zda do padesátky v Oslu nastoupí i Northug, vítěz maratonu klasickou technikou na olympijských hrách. "Všude píšou, jak byl strašně nemocný, ale já tomu nevěřím," uvedl Bauer. Norský lyžař se osobně informoval, jestli český závodník pojede. Bauer mu řekl, že neví. "Údajně to nazval, že to jsou moje taktické hry. Je vidět, že se o mně informuje a snaží se mě mít na zřeteli. Ale já to neřeším," prohlásil český reprezentant.

Třebaže mají podle předpovědí panovat v Oslu teploty až deset stupňů nad nulou, sníh je studený a přemrzlý. "Moc to nejelo. Člověk má pocit, že jede po písku. Takže to nebude nic moc, bude to hodně těžká padesátka," předpokládá Bauer. Na Holmenkollenu se kvůli přípravám mistrovství světa 2011 stále staví.

"Třeba v oblasti stadionu vykáceli dost stromů a můstek pro přejíždění nahradili betonovým. Bude asi chvilku trvat, než si zvyknu, ale ještě tady jezdí bagry. Za rok to bude jiné," dodal Bauer.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, lyžování, bauer
 Klasická verze
Mobilní verze