Jakš vstoupil do sezony čtvrtým místem | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 14:15

Jakš vstoupil do sezony čtvrtým místem

Autor: čtk
Vstoupit do diskuse
0
Martin Jakš
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžec na lyžích Martin Jakš začal novou sezonu čtvrtým místem ve sprintu v závodu FIS ve finském Muoniu. Český reprezentant vyhrál kvalifikaci i semifinále a až ve finále závodu na 1,4 kilometru volnou technikou nestačil na vítězného Tima Simonlatsere z Estonska, Kazacha Alexeje Poltaranina a dalšího Estonce Peetera Kummela. Ostatní čeští závodníci neprošli kvalifikací."Že jsem uspěl ve sprintu? I mně to trošku překvapilo, ale kvalifikace mi vyšla super a cítím se dobře," řekl Jakš ČTK. "Na začátku sezony je člověk vždycky plný očekávání a neví, jak odtrénoval a čeká, až se potká s konkurencí. Tenhle výsledek je super, protože víme, že jsme udělali dobrou práci. Doufám, že to vydrží."

Jakš po dvou předchozích sezonách ovlivněných zdravotními problémy letos konečně odtrénoval vše podle plánu. "Je v pohodě a je jsem rád, že mu úvod vyšel, protože se tady v tréninku jevil fakt dobře," řekl trenér Miroslav Petrásek.

Čtyřiadvacetiletého Jakše výsledek potěšil i proto, že po uplynulé sezoně vyměnil lyže a nově si zvyká na rossignoly. "Změna je vždycky určitý risk, ale myslím si, že se to zatím rýsuje dobře, že to byla správná cesta," konstatoval Jakš.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud