1. března 2023 • 11:45

Program MS ve snowboardingu 2023: Adamczyková má zlato! Ledecká chybí

Autor: Tomáš Kropáček, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Eva Adamczyková navázala na titul z roku 2019 a podruhé se stala mistryní světa ve snowboardcrossu! Na světovém šampionátu naopak chybí trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká, která včas nevyléčila zranění klíční kosti a tak se po šampionátu v alpském lyžování nepředstaví ani na snowboardu. Jaký je kompletní program MS ve snowboardingu 2023, které hostí od 19. února gruzínské Bakuriani?



Program MS ve snowboardingu 2023

Datum a čas Disciplína Česká účast
NE 19. 2. (05:30) Paralelní obří slalom - ženy (kvalifikace) 1. Ulbingová (Rak.),
2. Danchová (Ukr.),
3. Mikilová (Jap.),
... 26. Šonková, 30. Maděrová, 36. Keclíková - nepostoupily z kvalifikace
NE 19. 2. (06:00) Paralelní obří slalom – muži (kvalifikace) 1. Bormolini (It.),
2. Kwiatkowski (Pol.),
3. Obmann (Rak.),
... 42. Počinek, Minařík diskvalifikován - nepostoupili z kvalifikace
NE 19. 2. (09:00) Paralelní obří slalom – ženy 1. Mikiová (Jap.),
2. Ulbingová (Rak.),
3. Krolová (Pol.),
4. Dalmassová (It.)
NE 19. 2. (09:15) Paralelní obří slalom - muži 1. Kwiatkowski (Pol.),
2. D. Caviezel (Švýc.),
3. Payer,
4. Karl (oba Rak.)
ÚT 21. 2. (10:00) Paralelní slalom – ženy 1. Zoggová,
2. Jennyová (obě Švýc.),
3. Schöffmannová (Rak.),
4. Hofmeisterová (Něm.),
...14. Maděrová,
v kvalifikaci 28. Šonková, 30. Keclíková (obě ČR).
ÚT 21. 2. (10:15) Paralelní slalom – muži 1. Prommegger,
2. Auner (oba Rak.),
3. Gaudet (Kan.),
4. Obmann (Rak.),
...v kvalifikaci 43. Minárik, Počinek (oba ČR) diskvalifikován.
ST 22. 2. (09:25) Paralelní slalom – týmy (mix) 1. March, Ochnerová (It.),
2. Prommegger, Schöffmannová (Rak.),
3. Caviezel, Zoggová (Švýc.),
4. Bormolini, Dalmassová (It.),
...v kvalifikaci 22. Minárik, Maděrová, 24. Počinek, Šonková (všichni ČR).
PO 27. 2. (10:00) Slopestyle - ženy 1. Brookesová (Brit.),
2. Sadowská-Synnottová (N. Zél.),
3. Onicukaová (Jap.),
...v kvalifikaci 13. Pančochová, 28. Volopichová (obě ČR).
PO 27. 2. (10:20) Slopestyle - muži 1. Kleveland (Nor.),
2. Kimata (Jap.),
3. Corning (USA),
...v kvalifikaci 38. Hroneš, 42. Salač (oba ČR).
ST 1. 3. (06:20) U-rampa - ženy (kvalifikace)  
ST 1. 3. (09:10) U-rampa - muži (kvalifikace) Jakub Hroneš, Kristián Salač
ST 1. 3. (07:30) Snowboardcross - muži Radek Houser, Jan Kubičík, Jakub Žerava, Kryštof Choura
ST 1. 3. (08:15) Snowboardcross - ženy Eva Adamczyková, Vendula Hopjáková
PÁ 3. 3. (07:15) U-rampa - muži  
SO 4. 3. (11:30) Snowboardcross – týmy (mix) Bude upřesněno
SO 4. 3. (06:30) Big Air - ženy (kvalifikace) Šárka Pančochová
SO 4. 3. (09:30 a 12:30) Big Air - muži (kvalifikace) Jakub Hroneš, Kristián Salač
NE 5. 3. (11:00) Big Air - ženy  
NE 5. 3. (11:15) Big Air - muži  

Průběžné pořadí SP ve snowboardingu

Disciplína Muži Ženy
Par. obří slalom 1. Payer (Rak.) 433,
2. Bormolini (It.) 407,
3. Prommegger (Rak.) 404.
1. Zoggová (Švýc.) 533,
2. Ulbingová (Rak.) 491,
3. Hofmeisterová (Něm.) 472,
...17. Maděrová 161, 40. Šonková 10, 46. Keclíková (obě ČR) 3.
Par. slalom 1. Bormolini (It.) 392,
2. Prommegger 382,
3. Payer (oba Rak.) 353.
1. Zoggová (Švýc.) 453,
2. Ulbingová (Rak.) 431,
3. Hofmeisterová (Něm.) 372,
...18. Maděrová 141, 38. Šonková (ČR) 10.
Snowboardcross 1. Nörl (Něm.) 254,
2. Bozzolo (Fr.) 195,
3. Visintin (It.) 170,
...44. Choura 8, 47. Kubičík 4.
1. Trespeuchová (Fr.) 300,
2. Bankesová (Brit.) 278,
3. Baffová (Austr.) 235,
...6. Adamczyková 137, 20. Hopjáková 58.
Slopestyle 1. Henricksen (USA) 260,
2. Guseli (Austr.) 165,
3. Sharpe (Kan.) 104.
1. Marinová (USA) 213,
2. Iwabučiová 130,
3. Onicukaová (obě Jap.) 108,
...18. Pančochová (ČR) 36.
U-rampa 1. Hirano (Jap.) 214,
2. James (Austr.) 180,
3. Guseli 166.
1. Onová (Jap.) 260,
2. Castelletová (Šp.) 179,
3. Mastrová (USA) 165,
...22. Pančochová (ČR) 26.
Big Air 1. Guseli (Austr.) 214,
2. Corning (USA) 196,
3. Kleveland (Nor.) 140,
...34. Hroneš 23.
1. Iwabučiová 192,
2. Muraseová (obě Jap.) 182,
3. Gasserová (Rak.) 180,
...23. Pančochová (ČR) 36, 41. Volopichová 13.

Česká nominace na MS ve snowboardingu 2023

Při absenci Ester Ledecké je českou největší nadějí olympijská vítězka ze Soči 2014 Eva Adamczyková. Celkem se na šampionátu ve freestyle lyžování a snowboardingový disciplínách představí 22 českých jmen.

Muži: Radek Houser, Jan Kubičík, Jakub Žerava, Kryštof Choura (všichni snowboardcross), Kryštof Minárik, Adam Počinek (oba paralelní slalom / obří slalom), Jakub Hroneš, Kristián Salač (oba freestyle snowboarding).

Ženy: Eva Adamczyková, Vendula Hopjáková (obě snowboardcross), Zuzana Maděrová, Adéla Keclíková, Klára Šonková (všechny paralelní obří slalom / slalom), Šárka Pančochová, náhradnice Vanessa Volopichová (obě freestyle snowboarding).

Kde sledovat MS ve snowboardingu 2023 v TV?

Přímý přenos většiny disciplín z MS ve snowboardingu a freestyle lyžování nabídne stanice ČT Sport.

České úspěchy na MS ve snowboardingu

První českou medailistkou z MS ve snowboardingu byla před dvanácti lety Šárka Pančochová, která v nominaci nechybí ani letos. V dalších letech medailovou sbírku rozšířily Ester Ledecká s Evou Samkovou (dnes Adamczykovou). Obě se pak blýskly i na zimních olympijských hrách.

Ročník Umístění Disciplína
MS 2011 (La Molin) 2. místo - Šárka Pančochová slopestyle
MS 2015 (Kreischberg) 1. místo - Ester Ledecká Paralelní slalom
MS 2017 (Sierra Nevada) 1. místo - Ester Ledecká Paralelní obří slalom
MS 2017 (Sierra Nevada) 2. místo - Ester Ledecká Paralelní slalom
MS 2019 (Utah) 1. místo - Eva Samková Snowboardcross
MS 2021 (Idre) 3. místo - Eva Samková Snowboardcross
MS 2023 (Bakuriani) 1. místo - Eva Adamczyková Snowboardcross

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud