Květoslav Šimek
27. ledna 2023 • 15:35

Ledecká, Samková, Keclíková, Minárik... Mladí snowboardisté mezi hvězdami

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
Třinec - Sparta: Polášek během pauzy nasedl na rotoped i s bruslemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

V přehledu olympijských medailí českých reprezentantů ve snowboardingu se ostravští junioři Adéla Keclíková a Kryštof Minárik (klubový oddíl Lítací jelen) dostali díky cenným kovům z Evropského olympijského festivalu mládeže v Itálii do parádní společnosti. Na stránkách národního týmu jsou hned vedle Ester Ledecké nebo Evy Samkové. Adéla Keclíková vybojovala stříbro v paralelním obřím slalomu, s Kryštofem Minárikem pak brali zlato v týmové soutěži.„Oba navázali na výborné představení z loňského juniorského mistrovství světa v Chiesa in Valmalenco, předvedli fantastické výkony,“ ocenil trenér Tomáš Kolesa. „V soutěži jednotlivců jezdila Adéla ve velmi těžkých podmínkách a poradila si skvěle. I Kryštof v jízdě o postup do semifinále s náskokem vedl, ale udělal jednu malou chybku, kvůli ní skončil šestý. Což je i tak velmi dobré umístění mezi jednotlivci.“

V týmové soutěži v italském Piancavallu nedali mladí Češi soupeřům šanci. „Oba ve svých jízdách od začátku dominovali, zlato vyhráli s přehledem,“ přitakal Kolesa.

Pro český snowboarding to nebyly jediné úspěchy. Ve slopestylu brala Vanessa Volopichová zlato a ve snowboardcrossu získala Karolína Šperlová bronz. Do elitní desítky se probojovali Štěpán Hlaváček (4. místo, snowboardcross), Kryštof Minárik (6. místo, paralelní obří slalom), Laura Záveská (7. místo, slopestyle), Vanessa Volopichová (7. místo, Big Air) a Vojtěch Trojan (9. místo, snowboardcross).

Slušně si vedli i Sofie Biegelová a Ondřej Tulach. Biegelová skočila v paralelním obřím slalomu jedenáctá, Tulach byl o příčku níž. V týmové soutěži společně obsadili 12. místo.

Česká výprava zatím získala na XVI. Zimním evropském olympijském festivalu mládeže 9 medailí. Snowboardisté se postarali o čtyři z nich. Jména Adély Keclíkové, Kryštofa Minárika, Vanessy Volopichové a Karolíny Šperlové už svítí na olympijských stránkách ve stejném výčtu úspěchů, jako zlaté jízdy Ester Ledecké z Pekingu a Pchjongčchangu, nebo famózní představení Evy Samkové v Soči (zlato) a Pchjongčhangu (bronz). Úspěch i motivace zároveň.

Mládežnické olympijské zlato si z Itálie přivezl také Lukáš Doležal (severská kombinace). Bronzoví byli Ilona Plecháčová (biatlon, sprint na 6 km), Anežka Indráčková (skoky na lyžích, střední můstek), Eva Matějovičová (skialpinismus, sprint) a Anna Milerská, Hana Randáková, Jonáš Hellmich a Matěj Kožnar (běh na lyžích, smíšená štafeta na 4x5 km).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud