9. března 2023 • 18:09

Podepsáno! Ledecká se vrátí na snowboard a chystá se do závěru SP

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ondřej Kaše, MVP extraligy. Kdo půjde dál z předkola? | EXTRALIGA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ester Ledecká po dlouhých jednáních podepsala reprezentační smlouvu s úsekem snowboardingu Svazu lyžařů České republiky. Smlouva je platná do roku 2026, tedy na celý olympijský cyklus. Česká obojživelnice, která kvůli zranění nestihla MS na lyžích ani a snowboardu, se chystá v této sezoně naskočit ještě do posledních dvou podniků SP v paralelních snowboardových disciplínách. Smlouva s lyžařským úsekem ještě na podpis čeká.Ve středu 15. března by měla Ledecká absolvovat paralelní obří slalom ve slovinském středisku Rogla, o tři dny později Světový pohár v paralelních disciplínách vyvrcholí slalomem v německém Berchtesgadenu.

Na snowboardu to budou její první starty od loňských olympijských her v Pekingu, kde obhájila zlatou medaili z Pchjongčchangu 2018. Jinak se naposledy na závodních svazích objevila v březnu 2022 na lyžích při finále SP v alpském lyžování v Méribelu.

V létě spadla z elektrického skateboardu a zranila se. Po první operaci se její klíční kost hojila špatně, takže musela v listopadu na druhý chirurgický zákrok. Začátkem února začala sedmadvacetiletá Češka na prkně trénovat, ale světový šampionát v Bakuriani už nestihla.

Alespoň se zapojí do závěru Světového poháru. I díky tomu, že podepsala reprezentační smlouvu. „Jak už to v podobných případech bývá, jednání byla komplikovaná, což odpovídalo také časové náročnosti celého procesu. Pohled obou stran se v určitých momentech lišil a v průběhu doby vyvíjel. Jsme ale pochopitelně rádi, že se podařilo najít potřebný konsenzus, kdy jsou obě strany spokojené,“ uvedl Miroslav Schimmer, předseda úseku snowboardingu SLČR.

Smlouva je uzavřená na celý olympijský cyklus, tedy do roku 2026. „Těším se, až Ester po zranění opět uvidíme na závodním kopci, a přeji jí ve zbývajících dvou závodech sezony mnoho zdaru,“ dodal Schimmer.

Na lyžích už do konce vrcholné mezinárodní sezony Ledecká závodit nebude. I proto zatím nepodepsala reprezentační smlouvu s úsekem alpských disciplín. Ta má stejný text jako smlouva na snowboarding, liší se pouze sportem, uvedl svaz.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud