Sáblíková je blízko obhajoby mistryně Evropy

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Rychlobruslařka Martina Sáblíková je na nejlepší cestě obhájit v Collalbu titul mistryně Evropy ve víceboji. Po třetí disciplíně, závodu na 1500 metrů, má v čele průběžného pořadí náskok 2,67 sekundy na druhou Ireen Wüstovou z Nizozemska.

Dvojnásobná olympijská šampionka obsadila na patnáctistovce druhé místo, když ji porazila pouze Wüstová, která se na otevřené dráze v tyrolských Alpách jako jediná dostala se svým časem pod dvě minuty. V průběžném pořadí ale Sáblíková vedení přes Nizozemkou udržela.

O třetí evropský titul v kariéře by tak Sáblíkovou měl připravit pouze pád nebo vyloučení ze závodu. Závěrečná pětikilometrová trať je totiž její nejsilnější a například před čtyřmi lety dokázala v Collalbu při svém premiérovém velkém vítězství smazat na pětce manko 14,05 sekundy na Wüstovou.

V solidních výkonech v Itálii pokračuje Karolína Erbanová, která na patnáctistovce obsadila sedmé místo a stejná pozice ji patří i průběžně. Podruhé v kariéře se tak představí v závodě na 5000 metrů, premiérově jej absolvovala před rokem na ME v Hamaru, kde nakonec skončila celkově devátá.

Třetí Češka na startu Kateřina Novotná zajela na patnáctistovce čas 2:09 a obsadila sedmnácté místo. V konečném pořadí tak úřadující evropská šampionka v shorttracku při své premiéře v mezinárodním závodě obsadila devatenáctou pozici. Do závěrečného závodu na 5000 metrů se nekvalifikovala.

Kontinentální šampionát pokračuje závodem mužů na 10.000 metrů, do kterého se již nekvalifikoval Milan Sáblík, na závěr se představí ženy na poloviční trati.