V Mariánských Lázních se o víkendu sjede snowboardová špička | iSport.cz
10. února 2012 • 15:15

V Mariánských Lázních se o víkendu sjede snowboardová špička

Autor: tem
V Mariánských Lázních se o víkendu sjede evropská snowboardová špička (ilustrační foto)
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6 Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mariánské Lázně přivítají tento víkend souboje evropské snowboardové elity. Už potřetí v historii se totiž ve skiareálu Mariánky odehraje FIS Evropský pohár v paralelním slalomu, nejvyšší snowboardová soutěž letošní sezony na české půdě.Mezi muži bude v českých barvách s kontinentální špičkou soupeřit Petr Šindelář, sedmatřicetiletý zkušený reprezentant a několikanásobný republikový šampion.

V závodě žen se představí šestnáctiletá naděje Ester Ledecká, která v polovině ledna dosáhla svých zatím největších úspěchů mezi dospělými v kariéře, když v Evropském poháru na Slovensku vybojovala dvě pátá místa v paralelním obřím slalomu.

Program (sobota i neděle)

9:00 – 11:00 kvalifikace

11:00 – 12:30 semifinále

13:00 – 15:00 finále

Vedle Ledecké bude Českou republiku v kategorii žen reprezentovat Jana Šindelářová. Jejího manžela Petra Šindeláře pak mezi muži doplní dalších šest domácích reprezentantů. Celkem se do závodu přihlásilo 29 žen a 56 mužů z deseti zemí.

Minulý ročník navštívily dvě tisícovky diváků a letos čekají pořadatelé podobně vysokou účast. Diváky by mohl nalákat jak volný vstup na oba soutěžní dny, tak pohodlná dostupnost skiareálu z centra Mariánských Lázní.

Nově letos organizátoři připravili živý internetový přenos z obou soutěžních dnů. „Pro příznivce snowboardingu jsme ve spolupráci s internetovou televizí www.strizna.cz připravili možnost sledovat po celý víkend v přímém přenosu závody na internetu v pohodlí jejich domova.“ uvedl místopředseda úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR Miroslav Schimmer.

Sobotní přenos naleznete zde a nedělní pak zde.

 
Články odjinud


Články odjinud