Kolem libereckého můstku se stále staví | iSport.cz
4. října 2008 • 21:46

Kolem libereckého můstku se stále staví

Autor: ČTK
Lanovka a vysílač patří už neodmyslitelně k dominantám Ještedu
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liberecký můstek pro skoky na lyžích je na mistrovství světa připraven, ale v jeho okolí zbývá udělat ještě hodně práce.V bezprostředním prostoru kolem můstků na Ještědu už je potřeba jen doladit detaily, ale v areálu jsou rozestavěné přístupové cesty či doplňková správní budova. Organizátoři ujišťují, že do únorového šampionátu všechno stihnout dostavět.

Dnešní závod finále letní Grand Prix byl jedním z testů pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Po organizační stránce se vydařil, ale únorové závody budou v daleko větším rozsahu. Nyní se staví vícepatrové parkoviště nedaleko areálu, zbudovány budou ještě další tribuny pro sedící diváky či VIP hosty.

"Samozřejmě nám to ukázalo, kde máme nedostatky, například v pátek byla celkem závažná chyba při závodu v přenosu dat, ale dnes už všechno proběhlo bez vážnějších problémů," prohlásila šéfka organizačního výboru MS Kateřina Neumannová.

Můstek si pochvaloval nejlepší skokan dnešního závodu a celkový vítěz letní Grand Prix Gregor Schlierenzauer z Rakouska. "Ten můstek je připraven, rozhodně to byl lepší závod než při Světovém poháru," připomněl klání v Liberci v minulé zimě.

Testoval se informační počítačový systém a zkoušku provedly i záchranné složky - cvičně na prostoru nad můstky dnes přistál vrtulník. "Nebyl to ohlášený test. Zkoušeli jsme, jak jsou jednotlivé složky organizace schopny na nečekanou situaci zareagovat. Všechno klaplo," řekl mluvčí organizačního výboru Zdeněk Soudný.

Neumannovou trápila hlavně předpověď počasí, jež vedle deště hlásila také silný vítr, který skokanům vadí nejvíc. Nakonec se všechny závody uskutečnily podle plánu. "Během mistrovství světa ale nepoběží všechno ve stejném režimu," uvedla olympijská vítězka v běhu na lyžích s tím, že organizátory čeká ještě hodně práce.

Změny budou zejména v logistice. "A také jinak se zvládne necelých 3000 lidí jako dnes, než, pevně věřím, daleko víc při samotném mistrovství světa. To se musí do detailů zorganizovat," prohlásila Neumannová. Při sportovní organizaci závodů potíže nenašla. "Hlavně se musí dostavět cesta pro diváky, ale ta bude hotová do konce roku," ujistila.

Šéf skoků v Mezinárodní lyžařské federaci Walter Hofer byl se sportovní stránkou spokojen. "Ale je třeba si uvědomit, že tady bude mistrovství světa a ne závod letní Grand Prix," uvedl. "Jiné bude zázemí pro závodníky, ubytování, transport, logistika. Ale bude ještě možnost to otestovat," řekl směrem k prosincovým závodům Světového poháru sdruženářů a Kontinentálnímu poháru skokanů o týden později.

Témata:  sport, skoky, Liberec, ještěd
Články odjinud


Články odjinud