9. listopadu 2008 • 12:00

Wotherspoon má možná po sezoně

Autor:
Wotherspoon
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší světový rychlobruslař na krátkých tratích Jeremy Wotherspoon z Kanady má po pádu na Světovém poháru v Berlíně zlomenou pažní kost.Zjistili to lékaři v nemocnici, kam byl čtyřnásobný mistr světa ve sprinterském víceboji v sobotu převezen. Ještě není jisté, zda bude nutná operace, které by se Wotherspoon podle vlastních slov nejraději vyhnul, každopádně je ale v ohrožení možná i celá jeho sezona.

Wotherspoon upadl v poslední zatáčce při závodě na 500 metrů v rychlosti přibližně 60 km/h a narazil loktem do hrazení. "Nevím, co se stalo. A neměl jsem čas to korigovat, byl jsem ve vnější dráze," řekl.

V Berlíně dvaatřicetiletý Kanaďan usiloval o jubilejní padesáté vítězství v SP na půlkilometrové trati. S celkovým počtem 69 triumfů je druhým nejúspěšnějším rychlobruslařem v historii po Němce Gundě Niemannové-Stirnemannové (98).
Kanada tak během jediného víkendu přišla o dva reprezentanty, protože už v pátek si Mike Ireland v prvním závodu na 500 metrů vykloubil rameno.

Celkově došlo na pětistovce v Berlíně k pěti pádům. "Pár let už to dělám, ale tohle jsem ještě nezažil. Je to absolutní smůla. Jeremy a Mike nikdy nepadají," divil se šéf kanadského týmu Finn Halvorsen.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze