V Liberci se zastaví i výuka | iSport.cz
10. ledna 2009 • 09:05

V Liberci se zastaví i výuka

Autor: ČTK
Běžecký areál ve Vesci
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Během mistrovství světa v klasickém lyžování některé liberecké školy přestanou s výukou, jiné ji omezí. Šampionát se koná od 18. února do 1. března. Ve třetím únorovém týdnu mají liberecké školy prázdniny, ve čtvrtém by však měly fungovat.Výuka odpadne například na Gymnáziu a Střední odborné škole Pedagogické v Jeronýmově ulici. Nachází se u jednoho z center mistrovství světa - Tipsport arény. Žáci ale budou studovat doma. Píše o tom dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

V oblasti Horního Hanychova nebo Vesce závody výrazně omezí dopravu, komplikace však nastanou v celém Liberci. Podle vedení školy v Jeronýmově ulici je domácí výuka nejlepším řešením. "Doprava žáků do školy bude problematická, váznout může i zásobování školní jídelny. Navíc máme obavy o bezpečnost žáků, protože v Jeronýmově ulici bude jezdit větší množství aut," uvedla ředitelka Zdeňka Kutínová.

Nouzový režim nastolí i v další škole v sousedství Tipsport arény v ulici U Školy. "Jsme základní škola, a tak nemůžeme úplně zavřít. Hlavně rodiče menších dětí by měli problém, protože by je nemohli nechat samotné doma. Pokud někdo odjede s dětmi na prázdniny, budeme tolerantní. O ostatní žáky se postaráme," řekl MfD ředitel Radek Hanuš.

S alternativní výukou počítají také na Střední odborné škole technické v Ještědské ulici. Řešení stále hledají v Základní škole v Ještědské ulici v Dolním Hanychově. "Jsme dost zoufalí. I když se posílí doprava, nevíme, jestli se žáci dostanou ven z tramvaje do Horního Hanychova," podotkla zástupkyně ředitelky Eva Bambuchová.

Vedoucí odboru školství na libereckém magistrátu Pavel Kalous upozornil, že každá škola má k dispozici pět dnů ředitelského volna pro mimořádné případy. "Je škoda, že ministerstvo školství nařídilo jarní prázdniny v Libereckém kraji už na třetí týden v únoru. Z mistrovství světa do tohoto týdne zasahují jen první tři dny. Další týden by byl pro prázdniny lepší," dodal Kalous.

 
Články odjinud


Články odjinud