Nová hvězdička Erbanová: S Martinou budeme silnější | iSport.cz
16. prosince 2009 • 11:43

Nová hvězdička Erbanová: S Martinou budeme silnější

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Erbanová na tiskové konferenci.
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé se rychlobruslařka Karolína Erbanová dostala do záře reflektorů. I díky českým rekordům na 500 a 1000 metrů, které sedmnáctiletá dívka vytvořila na Světových pohárech v zámoří, si totiž vyjela účast na olympiádě ve Vancouveru."Teď tady sedím a prostě mi to ještě moc nedochází... Ale možná jo, už si uvědomuji, že jsme to společně zvládly. Bez týmu bych to nedokázala," řekla Erbanová novinářům po návratu ze zámoří.

K rychlobruslení se dostala před čtyřmi lety. Předtím do devíti sjezdovala a od deseti do třinácti hrála doma za Vrchlabí hokej. Po úspěchu Martiny Sáblíkové na olympiádě v Turíně ji poslali na rychlobruslení, a tak se dostala ke kouči Petru Novákovi.

"Přijely jsme do Harrachova na soustředění a trenér (Novák) mi začal v prvních pěti minutách vyprávět něco o olympiádě. Tohle neber moc vážně, říkala jsem si," vzpomínala Erbanová na své začátky.

Za čtyři roky ale udělala obrovský pokrok a Vancouver skutečně zažije na vlastní kůži. K nominaci už jí gratulovali rodičce i kamarádi. "Těším se strašně moc," zářily jí oči při myšlence na závody pod pěti kruhy. Konkrétní cíle si zatím nedává. "Jsem šťastná už jenom z toho, že tam jedu, ale samozřejmě budu chtít zajet co nejlepší čas," řekla.

Poprvé se ocitla před novináři vedle své kamarádky Sáblíkové, hvězdy českého sportovního nebe. "Jsem trošku nervózní," říkala, když v úterý přicházela na tiskovou konferenci a viděla plno lidí v sále. Přesto odpovídala klidně, bez zaškobrtnutí. "Mám před sebou dobrý vzor v Martině," usmála se.

Vzor v Sáblíkové má především na ledě. Trénink s mistryní světa pomáhá Erbanové zlepšovat především techniku, s kterou nejvíc bojuje. I proto se jí občas stává, že udělá chybu při střídání. A na stránkách Novis teamu má video, jak v únoru v Heerenveenu projela po chybě cílem po břiše.

Tvrdost ledu pocítila i v Americe. "Unavená jsem naráz svěsila obě ruce a už to bylo. Ale chybami se člověk učí," podotkla.Erbanová se prosazuje na kratších tratích, jejím cílem ale není vymazávat rekordy Sáblíkové.

"Když budeme dvě, tak budeme silnější proti světu. Nemá smysl útočit na její časy. Chci stát po jejím boku," konstatovala Erbanová.Přes Vánoce ji čeká suchá příprava, ale přehnanou životosprávu prý držet nemusí. "Žádné diety nemáme. Trenér zastává názor, že na co má tělo chuť, to si má vzít," řekla rychlobruslařka. Z cukroví se tak těšila třeba na kolečka slepovaná marmeládou a rohlíčky.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud