Akcí v projektu ČUS Sportuj s námi přibývá, vede atletika | iSport.cz
25. září 2015 • 16:38

Akcí v projektu ČUS Sportuj s námi přibývá, vede atletika

Autor: iSport.cz
Předseda České unie sportu Miroslav Jansta se šéfem Synotu a senátorem Ivem Valentou
TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

S výrazně navýšeným počtem akcí a s novým titulárním sponzorem, jímž se stala skupina SYNOT, úspěšně pokračuje 2. ročník projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI“. Zatímco kalendář minulého ročníku obsahoval 180 akcí, program na rok 2015 jich zahrnuje už 500. A jestliže se do nich při premiéře zapojilo celkem 167 279 sportovců (z toho 90 881 do osmnácti let), nyní lze předpokládat podstatný nárůst účastníků.„Nechceme vymýšlet zbytečně žádné nové kampaně a soutěže, ale především pomáhat pořadatelům akcí, které jsou už zaběhnuté a mají tradici. Těm poskytujeme mediální, organizační i finanční podporu. Je to důležitá kapka v moři aktivit, aby co nejvíce lidí – a zejména dětí – u nás sportovalo. Jsme velice rádi, že skupina SYNOT, která už více než dvacet let podporuje sport v České republice významnými částkami, se zapojila také do tohoto projektu,“ ocenil účast nového hlavního partnera předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Z pěti stovek akcí, které se letos v rámci projektu uskutečnily či ještě uskuteční, je jich nejvíc orientovaných na atletiku (147), následují sportovních dětské dny (63), fotbalové turnaje (49), turistické pochody (48) a cyklistické závody (46). Zastoupeny jsou však i méně tradiční odvětví jako jóga, šachy, karate nebo kuželky.

Projekt ČUS Sportuj s námi letos rozdal přes 29 milionů

„Je třeba, aby docházelo ke zvyšování zájmu o sport ze strany veřejnosti a zejména mládeže. Statistiky poukazující na počty obézních lidí – a především dětí – v České republice jsou alarmující. Navíc považujeme za velmi důležitý také rozvoj regionálního sportu, kterému se skupina SYNOT dlouhodobě věnuje,“ vysvětlil senátor a podnikatel Ivo Valenta sponzorský vstup do projektu, jehož rozpočet byl minulý rok skoro 30 milionů korun.

Neodmyslitelným patronem projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI je od jeho začátku Jakub Kohák. Herec, režisér a vášnivý sportovec se také už několika akcí aktivně zúčastnil. „Ale nikdy nejdu naplno, protože bych vyhrál a zkazil radost ostatním. A také chci vypadat dobře na fotografiích v cíli. Teď se chystám na Velkou Kunratickou. Kdysi jako mladík jsem tam skončil dvanáctý a také teď mám před sebou velkou výzvu v podobě sázky se třemi kamarády o velice hodnotnou cenu,“ popisoval svůj nejbližší sportovní cíl Jakub Kohák.

Témata:  sport, ČUS, jansta, atletika
 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud