27. ledna 2016 • 14:22

Sport potřebuje vlastní ministerstvo, řekl předseda ČUS Jansta

Autor:
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE ROZHOVOR | Nejen na otázky související s financováním sportu odpovídal čtenářům iSport.cz předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Co znamená rozhodnutí sázkařského gigantu Synot o ukončení podpory? Jaký systém financování sportu považuje za nejlepší? Proč stojí o zřízení ministerstva sportu? A jaké má plány s basketbalovým Nymburkem? Přečtěte si všechny odpovědi.Miroslav Jansta

lefty, 27. ledna 2016
Pořád mi není jasné ,proč by stát měl podporovat profesionální sportovce....rekreační, amaterský jasně ,ale profesionály...podívejte na biatlon..když jsou úspěchy..není problém v penězích, ale třeba fotbalisté, hokejisté berou 100 000( samozřejmě ne všichni) platy...?
Stát by neměl podporovat profesionální sport, ale mimojiné státní reprezentaci, o které vy mluvíte. Profesionální sport by ale rozhodně měl dostat (neřeknu vám teď jakým způsobem) část svých výdělků, které si přivlastnil stát, tj. z kurzového sázení, protože tyto peníze vznikají především ze sázení na profesionální ligy. Děkuji všem za dotazy a děkuji všem za podporu, které se naší práci v ČUSu dostává z celé republiky.
Pavel Koutenský, 27. ledna 2016
ad Ministerstvo sportu : Souhlasím s vámi, sport jako celek potřebuje své resortní ministerstvo. Měl jste již možnost s některými politiky o tomto záměru diskutovat ? Jaké jsou postoje jednotlivých parlamentních stran ? A jaká jsou stanoviska "velkých" sportovních svazů FAČR, ČSLH, ČVS apod. Hovořil jste s nimi ?
Jak jsem ještě nedávno cítil, některé velké svazy by byly rády svými malými ministerstvy, ale v současné době, když jsme provedli cvičné hlasování, tak z 300 přítomných vrcholných představitelů sportovních spolků hlasovali proti pouze tři! K tomuto závěru dochází všichni, kteří vidí nekoncepčnost vztahu stát a sport. Sociální demokracie má ve svém volebním programu vznik ministerstva, pan ministr Babiš již toto připusti, pan poslanec Holeček, který je významný představil sportu v ANO, je také pro, pan Bělobrádek také vnímá, že by se také mělo zásadního v tomto směru udít. S opozičními představiteli jsem o tom zatím nemluvil. Jde o to, až přijde na lamání chleba, aby zase nebyly upřednostněny nějaké chvilkové politické zájmy nad zájmem dlouhodobým.
Pavel, 27. ledna 2016
Dobrý den, chci se zeptat jak to vypadá s koncepcí sportu, kterou připravuje pan Kraus? Díky.
Pan Kraus je jeden z mála politiků, kteří pro sport a jeho systém a financování udělali v minulosti mnoho. Spolupracujeme s ním a vzájemně se doplňujeme. Myslím si, že jeho myšlenky budou rozhodně použity v nové koncepci sportu, kterou MŠMT připravuje.
Olina, 27. ledna 2016
Kde bude ten Národní stadion? Na Strahově, v Letňanech, v Edenu? v Brně? A kdo to zaplatí a kolik vám z toho kápne? :-))
Nesnáším slovo národní, jde o podvod na občanech tohoto státu, ale chtěl bych, aby v České republice byl alespoň jeden důstojný stadion odpovídající mezinárodním požadavkům, aby se zde daly hrát důležité mezistátní zápasy. Všechny státy v širokém okolí to mají, pak bude jedno, kde bude stát. Vzhledem k tomu, že celou dobu se sportu věnuji zadarmo, nenechávám si proplatit ani cestovné a telefony, naopak do sportu peníze dávám, tak mi vaše otázka připadá jako žert.
Mr.Gent, 27. ledna 2016
Pane Jansto, ty peníze co chcete po státu vám nikdy nedá. To je utopie a nechtělo by to říct si o míň a dostat to?
Já mluvím o penězích, které mají zásadně změnit vztah stát, sport a občan. Jestli stát s tím nechce nic zásadního udělat, tak ať dá míň peněz, ale k zásadní změně nedojde. Proto celou dobu mluvím o zásadní změně vztahu státu a sportu.
Eliška, 27. ledna 2016
Co je to agentura Raul? Komu patří?
Opravdu nevím. Nikdy jsem s ní nespolupracoval.
Michal, 27. ledna 2016
Patřil jste mezi kritiky olympijského parku na pražské Letné. Aquapark na Lipně vám přijde smysluplnější?
Nebyl jsem zásadním kritikem Olympijského parku, spíš mě mrzelo, že tak značná suma nesloužila dál alespoň v části provozování nějakého sportovního zařízení. Byl jsem nyní ubezpečen těmi, kteří Lipno připravují, že prostředky, které tam půjdou, zčásti slouží na úpravu sportovišť, které budou dále po skončení olympiády sloužit sportovcům. V tom případě může jít o skvělou propagaci sportu.
Pavel, 27. ledna 2016
Dobrý den, chci se zeptat, zda bude trenérem národního týmu basketbalistů zůstávat pan Ginzburg, který zároveň pracuje v ligovém klubu. Pokud se nepletu, byl střet zájmů klub/repre důvodem odchodu pana Budínského. Děkuji
Rozhodně zůstane. Neprodloužení smlouvy s panem Budínským nebyl střet zájmů, ale rozdílné zkušenosti, které pan Ginzburg a pan Budínský mají s mezinárodním basketbalem. Panu Budínskému, který národní tým rozhodně pozvedl, jsem navrhoval, aby dělal na ČBF na plný úvazek a zároveň, aby jel na nějakou stáž do zahraničí, případně, aby dělal asistenta v Nymburce, aby získal potřebné mezinárodní zkušenosti.
Patrik Šemp, 27. ledna 2016
Co říkáte například na příliv peněz do fotbalové Slavie vlivem čínských investorů CEFC a českého miliardáře Jiřího Šimáně ?
Je skvělá každá koruna, která jde do sportu, takže doufám, že ostatní kluby budou muset Slavii pozorně sledovat a případně své rozpočty také navýšit - doufám, že to bude sloužit ke zkvalitnění naší ligy.
V. Peřina, 27. ledna 2016
Četl jsem, jak chcete zatočit s Hušákem. To se vám nepovede, stejně vyklouzne.
Já i vedení ČUSu jsme pro to udělali maximum a jestli vyklouzne, tak jenom proto, že všichni mají strach mluvit a říci, jak to bylo. Najednou všichni ztratili paměť.
Miroslav Drábek, 27. ledna 2016
A ještě jeden dotaz - nebudou v budoucnu velké sportovní akce jen lákadlem pro teroristy? A neotráví stále přísnější bezpečnostní opatření případné fanoušky a návštěvníky?
Samozřejmě to hrozí, je odpovědností politiků, aby tomu předešli.
Miroslav Drábek, 27. ledna 2016
Nebojíte se, že za 20 let budou v Evropě sportovat už jen muži, protože do dresů odhalené ženy jsou proti zásadám islámských hord valících se nyní nekontrolovaně do Evropy?
Já jsem zásadně proti cizí kultuře, která jde do Evropy, jsem proti multikulturalismu. V Evropě by měly zůstat jako hlavní křesťansko-židovské hodnoty. Když to tak nebude, skončíme jako veliký Řím.
Josef, 27. ledna 2016
Už máte v hledáčku nového partnera, který nahradí Synot?
V hledáčku jich mám hodně, teď jde o to, kdo se chytí...
Jordan, 27. ledna 2016
Jaké máte dál plány s basketbalovým Nymburkem? Bude někdy hrát Euroligu?
Sen o Eurolize jsem už opustil, neb v ČR nejsme schopni sehnat deset milionů eur a více na to, abychom se do ní dostali a hráli tam důstojnou roli. Můj plán je opačný, chci se věnovat co nejvíce mládeži, postupně snižujeme rozpočet, protože kromě Euroligy jsem všech cílů s Nymburkem již dosáhl.
Berbr, 27. ledna 2016
Na FAČR nám už sedí dva ministři školství jako poradci. Myslíte, že brzy přibude i třetí dáma do party???? Ha ha...
Pokud vím, tak dáma byla atletka. Ale ona si jistě správně vybere.
Petr Jedlička, 27. ledna 2016
Jaký je nyní vztah ČUS a ČOV? Jak mají rozdělené kompetence? Kdo je pro sport v Česku důležitější? Jaké mají rozpočty?
Pro český sport jsou nejdůležitější kluby, od kterých vše začíná. Tyto kluby si volí své zástupce. ČUS reprezentuje největší sportovní spolek v ČR a působí především vnitrostátně směrem ke krajům, obcím, parlamentu a vládě. Řešíme tedy problematiku sportu jako celku. Dále spravujeme rozsáhlý majetek, o který jsme nepřišli a o který se nyní řádně staráme. Jsme nacionálním sportovním spolkem. ČOV je zřízen především pro zajištění reprezentace na olympijských hrách, pro propagaci olympismu, je představitelem nejprestižnější mezinárodní sportovní organizace, zajišťuje některé věci pro sportovní svazy, je to takový elitní sportovní klub. My jsme se dohodli, že na jeho platformě budeme koordinovat činnost všech velkých sportovních spolků v ČR, tz. že ČOV není nadřízen jakémukoliv sportovnímu spolku, stejně jako ČUS není nadřízen jakémukoliv svému členovi. Těžko můžeme porovnávat rozpočty, ale je třeba si vzít zprávy z našich valných hromad, kdy jsou jednotlivé položky podrobně rozepsány a až ty se mohou srovnávat.
Palaščák, 27. ledna 2016
Nechal byste Vladimíra Růžičku trénovat v Nymburku?
Dokud nebude pravomocně rozhodnuto o jeho vině a kdybych měl hokejový klub, tak bych rozhodně o něj stál, protože bych v tom klubu vytvořil takové podmínky, aby taková situace, o které se teď mluví, nevznikla.
Rudolf Tlustý, 27. ledna 2016
Je známo, že máte blízko k Miroslavu Peltovi. Nevadí vám ale, že v jím řízeném FAČR mají tak silné slovo lidi jako morální zrůda Roman Berbr?
Já obecně nechci zasahovat do vnitřních vztahů žádného svazu. My na ČUSu máme pouze revizní komisi, která může kontrolovat jednotlivé svazy, jak hospodaří a jak dodržují své stanovy apod. Proto mi nepřísluší říkat fotbalistům, koho si mají zvolit, ale rozhodně jsem ještě jako předseda basketbalové federace v roce 2011 podpořil zvolení Miroslava Pelty, kteý pro fotbal žije a pracuje pro něj 12 hodin denně. Místo, aby o něm vyprávěl na golfu, či dělal chytré rozhovory, které jsou svým obsahem prázdné.
Pavla Nová, 27. ledna 2016
Policie práve obvinila Vladimíra Růžičku ze zpronevěry peněz. Vzal si je od rodiče za to, že pomůže jeho kloučkovi k profesionální kariéře. Do jaké míry jsou podle vás kolektivní sporty v Česku prolezlé touto korupcí? A co s tím chcete dělat?
Korupce se pohybuje vždy tam, kde se pohybují velké peníze. Ke korupci jsou nachylné sporty, kde jsou velké peníze. My, představitelé sportovních spolků, nemáme nástroje, jak tomu zabránit. Můžeme pouze nastavovat systémy způsobů financování a důrazně se vypořádávat prostřednictvím disciplinárních komisí s těmi, kteří se toho dopouštějí a na základě toho je trestat. Ale myslím, že případ Růžička je typický v tom, kdy národní sport číslo jedna - hokej - který je drahý svoji výstrojí a provozováním, byl ponechán samofinancování. Řada dětí si těžko (podle dvou nezávislých průzkumů kolem 22 procent českých rodin nemůže financovat sport svých dětí, 450 tisíc dětí je odkázáno na podporu státu či školy) může z toho důvodu sport, tím spíše hokej, dovolit a majetní rodiče, kteří do hokeje, kteří tam mají svého syna, si myslí, že tím vzniká nárok, že jejich syn, ač třeba netalentovaný, byl upřednostňován. Zde jde jednoznačně o selhání státu, který nevytvořil systém výchovy mládeže.
Roman Jouch, 27. ledna 2016
Nebude model, kdy peníze do sportu bude dávat rovnou stát místo sázkových kanceláří čistší?
Já takový systém podporuji. My, zástupci spolků, bychom v tom měli se státem spolupracovat a navzájem si pomáhat, aby peníze šly na základě kontrolovatelných pravidel. Z minulosti ale máme také negativní zkušenost se státem, kdy stát, jehož prostřednictvím jsme v roce 2006 dostávali téměř 7 a půl miliardy, tak nám to v roce 2012 stáhnul na tři miliardy. Proto musí mít sport svojí kapitolu v rozpočtu, která musí být čitelná pro celou veřejnost a spravovaná svým ministerstvem.
Pavel Drobný, 27. ledna 2016
Jaká je váš vztah k následujícím lidem: Babiš, Pelta,Kejval, Král z hokeje),Varhaník z atletiky, Zeman (prezident), Sobotka, Kalousek. S kým jste kamarád, kdo vás podporuje a kdo jde proti vám?
Já nic neberu nikdy osobně. Nyní jsem zástupcem svých členů, sportovních spolků sdružených v ČUSu a všechny tyto lidi, které jste jmenoval hodnotím podle toho, co pro sport dělají. V politice jsem měl jediného kamaráda a to byl Pavel Dostál, bývalý ministr kultury.
Tomáš Král, 27. ledna 2016
Vysvětlete mi, prosím, jednoduše, v čem je vaše koncepce financování sportu jiná od toho, co tu bylo dřív? Proč vlastně existuje ČUS, když přímo nerozděluje peníze pro svazy? Díky TK
ČUS se transformovalo z bývalého ČSTV, zastupuje 74 svazů, přes 1 200 000 členů a 8240 klubů a jednot. Naším úkolem není financovat, ale zajistit a lobbovat za zájmy našich členů, pomáhat jim v případě nějakých událostí, které je mohou negativně zasáhnout. ČUS mohl financovat své členy, kdyby předchůdci nepřišli o rozsáhlé majetky, které mohly sloužit jako zdroj jejich financování - počínaje Sazkou a řadou lukrativních nemovitostí v Praze konče. Do roku 1990 byl sport financován přibližně takto: třetina šla od státu, třetina šla z vlastního hospodaření ČSTV a třetina od podniků v místě klubů a jednot, případně z obcí a měst. Z toho je vidět, že po roce 1990, kdy stát dává tři a půl miliardy, obce a kraje dávají dohromady kolem 15 miliard a 80 procent převzali sportovci, nebo jejich rodiče na sebe, že je zde velký dluh ve financování sportu. Svazy jsou teď financovány přímo z MŠMT, malá část, která jde z loterií a kurzového sázení se rozděluje do svazů přes olympijský výbor. ČUS spravuje pro sportovce rozsáhlé majetky, které jsme zachránily, ale u kterých nemáme bohužel bez pomoci státu peníze na rozsáhlé investice. Stát totiž nám sportovcům nechal ve vlastnictví (na ČUSu) kolem 42,5 miliardy majetku, aniž by vytvořil systém na jeho financování a údržbu, tak jak to udělal například v případě církví. Přitom sportovní spolky jsou největším představitelem občanské společnosti, která se u nás od roku 1990 buduje.
Lukas K, 27. ledna 2016
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je na tom ve vašich očích šipkařský sport? Kdybych měl upřednostnit, tak jeho steelová verze.. Jak je to s jeho podporou a jaké jsou pro tento sport vyhlídky? Děkuji za odpověď
Víte, já si myslím, že by stát neměl financovat všechno. Když mluvím, že ve sportu je málo peněz od státu, tak to jsou peníze na reprezentaci, výchovu mládeže, výchovu trenérů, základní sportovní infrastrukturu, peníze do škol. Další peníze bychom měli získat prostřednictvím sponzoringu, případně si jako ve většině případů sport sami financujeme. Takže rozhodně by stát měl podpořit státní reprezentaci v šipkách a váš sport má vyhlídky takové, jaká bude nálada ve společnosti a chuť ho provozovat a jak vy ho budete prezentovat.
Václav Pacák, 27. ledna 2016
Jak budete rozdávat finance pro sport pro všechny. mluvíte o špatné tělesné kondici mládeže. Dobrovolní cvičitelé musí vybrat peníze aby mohli dát mládeži základy pro pohyb a sport. Dělají to zadarmo a s láskou. budete se o ně zajímat, nebo to budou jen reprezentanti. Bzli jsme cvičit na Gymnaestadě v Helsinkách. reprezentovali jsme republiku za svoje peníze .Jak se k tomu postavíte. Peníze strkejte fotbalistům a hokejistům,ti si potom vzdělají v zahraničí. Kdo ale bude zadarmo vychovávat talentované i netalentované děti?
My jako vedení ČUS pro to děláme maximum. Na minulé valné hromadě jsme přijali návrh deseti nových programů financování českého sportu, které ministerstvo podpořilo tím, že je začlenilo do své metodiky. Tam právě pamatujeme na financování sportu pro všechny, teď jde jen o to, aby na něj byly přesunuty náležité prostředky. Proto jsem osobně zásadně proti tomu, aby financování sportu šlo přes svazy, ale aby bylo namířeno dolů do klubů, jednot a škol, protože svazy potřebují peníze, ale mají svoji jasnou činnost. Tady jde o statní peníze a za státní peníze nemohou dělat svazy státní politiku. Oni dělají svazovou, k tomu ostatně vznikly.
Luboš , 27. ledna 2016
Dobrý den, jak to je s alespoň morálním potrestáním bývalých členů ČSTV, kterým pan Hušák poskytoval nebývale štedré odměny, aby si v Sazce mohl dělat co chtěl? Přeci jenom jsme my amatérští sportovci zkrachováním Sazky díky těmto lidem co by zástupci nás akcionářů přišli o hodně velké peníze. Děkuji za odpověď.
Přišli jsme všichni o velký majetek a hlavně o prestiž, která se dotkla celého českého sportu. Myslím si, že já i nové vedení ČUS jsme udělali maximum, tj. označili jsme systém, jak v minulosti fungoval, označili jsme hlavní viníky a zároveň jsme získali řadu materiálů, které to dokazují. Předali jsme je soudům a policii a teď můžeme akorát pozorně sledovat, jestli se to nějak nezamete pod stůl a všechno se řádně vyšetří, aby celá česká veřejnost věděla, jaké protiprávní kroky se v Sazce děly. Že se tam děly nesmyslné ekonomické kroky, to dokazuje i insolvence. Jsme unikátem v tom, kdy sázkový monopol zkrachuje, což je nevídané.
Honza Radosta, 27. ledna 2016
Nekazí obecně sportovní funkcionáři image sportu v české společnosti? Záleží jim vůbec na tom, co si obyčejní sportující lidé myslí? Co říkáte na působení Ivana Horníka, Romana Berbra apod.?
Je to jako v životě. Každý funkcionář je jiný, každý vyrostl v jiném prostředí, má jiný stimul, proč to dělá a je těžké všechny odsoudit, nebo všechny pochválit. Je to jako v práci. Platí, že působení vrcholných funkcionářů do pádu Sazky rozhodně nebylo slušně řečeno důstojné. Je proto třeba změnit systém, aby takoví funkcionáři nemohli vyrůstat a já se o to se svými kolegy v ČUS snažím. Ivan Horník a Roman Berbr jsou srostlí s fotbalem, formovala je nějaká doba, tz. tehdejší vedení fotbalového svazu. A teď jde o to, jestli se jejich chování změnilo, nebo zůstalo stejné. Myslím si, že stávající systém fotbalu je mnohem průhlednější a čistší. Stávající vedení se poučilo z negativ, které jsou s fotbalem spojeny a bude pozorně tyto lidi sledovat a na příští valné hromadě FAČR v případě, že se nezměnili, jim neumožní dál pokračovat. To je jediné demokratické řešení, které je možné.
Pavel, 27. ledna 2016
Věříte ministru Babišovi, že navýší peníze do sportu třeba díky novému zákonu o hazardu? Nebo jsou to jen kecy?
Můžu vás ubezpečit, že jestli jsou to jen kecy, tak budu jeho první veřejný kritik. Se všemi důsledky.
František Rytnar, 27. ledna 2016
Kdo je váš největší soupeř před volbami ČUS? A v čem jste lepší než on? Děkuji za odpověď.
Zatím o žádném nevím.
Jitka Bílá, 27. ledna 2016
Co si myslíte o současné migrační krizi? Ovlivní nějak český sport?
Migrační krize neovlivní český sport. Nevidím to jako krizi migrace, ale krizi evropských politických lídrů, kteří ji nezvládli, lžou svým občanům včetně řady evropských médií. Neříkají, jak to vzniklo, proč to vzniklo a co s tím budou dělat. A jen vykřikují na své kritiky, že jsou xenofobové. Mluvím s řadou lidí ze Západu a rozhodně z nich nečíší radost, naopak mají strach, bojí se o svoji bezpečnost a zachování kultury svého života.
Vaclav, 27. ledna 2016
Dobrý den pane Jansto, Jaromír Jágr říká, že posiluje vlastním tělem, Lukáš Bauer běhal v létě maratony. Chci říct, že za jejich úspěchem nejsou peníze, ale vůle a dřina. Opravdu myslíte, že sport potřebuje peníze ? Nemělo by se spíš vytvořit ve společnosti prostředí, kde se bude sport brát jako příprava na život a úspěch se nebude závidět ?
Zároveń jste si odpověděl. To prostředí se musí vytvořit, ale to něco stojí. Jednou jsem byl na besedě s Jaromírem Jágrem, který právě o těchto vlastnostech mluvil a chválil systém, který tady dřív ve sportu byl a který ho k tomu a těmto vlastnostem přivedl spolu s jeho rodiči.
Bob Jandourek, 27. ledna 2016
Pan Speychal rozprodává ČKD. Bude ro mít nějaký dopad i na Nymburk, když je součást Holdingu?
Nemluvili jsme o tom. Kdyby pan Speychal odešel, dopad na Nymburk to mít nebude.
Jirka Černý , 27. ledna 2016
Nepřijde vám pan Valenta jako vyděrač, kterému jde jen o automaty, o sport až v druhé řadě? A je pro Nymburk problém, že přišel o peníze od Synotu? Díky.
Každá ztráta peněz bolí, ale v této sezoně nás to neohrožuje. Jak pana Valentu znám, tak sport má rád, ve srovnání s jinými dal do sportu značné prostředky. Myslím si ale, že forma prezentace jeho odchodu nebyla příliš šťastná.
Jan Novák, 27. ledna 2016
Dobrý den, máte signály, že stát vám vynahradí ztrátu příjmů od Synotu? O kolik jde v případě ČSÚ a Nymburka?
Tato myšlenka mě ani nenapadla, tudíž s tím nepočítám. Státu to ani nepřísluší. U ČUS jde o tři miliony, které byly distribuovány asi pěti stovkám sportovních spolků. U Nymburka jde o dva miliony.
Pavel Koutenský, 27. ledna 2016
1) Dobrý den, myslíte si, že by mělo být zřízeno ministerstvo sportu ? Budete to aktivně za ČUS podporovat ? 2) Pokud ano, v jakém časovém horizontu je toto reálné ?
Jednoznačně. Do roku 1990 tady ministerstvo sportu bylo, zákon o jednotné tělovýchově jsme zrušili v 90. letech, ale nebylo to ničím nahrazeno. Výsledky přístupu státu ke sportu mluví za vše. Tedy samá negativa ve srovnání s okolními zeměmi, kde se sport posunul. Politici nebyli schopni nastavit adekvátní státní správu v oblasti sportu a bývalí představitelé ČSTV, ČOV, Sokola a dalších organizací, těm to vyhovalo, protože si mysleli, že řídí sport, ale starali se o svoje příjmy. ČUS, ČOV, Sokol a další jsou sportovní spolky, které musí hájit zájmy svých členů a nenesou odpovědnost za sport v České republice jako celek. V dubnu na valné hromadě ČUS chceme představit model ministerstva sportu - naše představy, jak by mělo vypadat a co by mělo konkrétně dělat. Zároveň budeme dokumentovat, co stát zanedbal v oblasti sportu a doufáme, že rozhodující politici v tomto státě si uvědomí, že situace ve sportu v tomto státě už takhle dál fungovat nemůže. Pokud by si to uvědomili a kdyby zahájili konkrétní legislativní kroky s tím související, tak by ministerstvo sportu mohlo být ustaveno po příštích parlamentních volbách.
Jiri Bis, 27. ledna 2016
Proc stale bojujete proti vizim, napadum a projektum Jiriho Kejvala. To chcete ovladnout sportovni penezotoky vy?
To asi nečtete moje vyjádření, nikdy jsem nechtěl žádné penězotoky ovládat. Chci financování napřímo, aby tady nevznili noví Hušákové. Nebojuji proti ničemu jinému, než proti financování sportu přes svazy. A v tom jsme našli s panen Kejvalem kompromis.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze