25. února 2017 • 21:30

Street workout spustil první a unikátní seriál. Šance pro všechny

Autor:
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nakonec to byl fičák, premiéra, která otřásla speciální konstrukcí pro street workout. Čtyři borci proti sobě, adrenalin, hecování a taky bolest z vyčerpání. Stylově odstartovala Czech League Streetworkout.cz, seriál, který v Česku ještě nikdy nebyl. Sets and reps, cviky jen se svým tělem, boj sám se sebou, žádné činky, jen sportovec a jeho tělo. Šest závodů, šest měst a půl roku zábavy sportu.„Napadl mě seriál, pravidla, uzpůsobil jsem si konstrukci po vzoru MMA a rok na všem pracoval. Prostě mě to baví. V sobotu vše oficiálně odstartovalo, konečně. Další akcí je Ústí nad Labem a 25. březen,“ řekl o akci organizátor Libor Kalous.

Shyby, kliky, kliky na bradlech a dřepy. Základní čtyřka, ze které celý seriál vychází. Každý může přijít, není třeba vlastní prostor, street workout je v tomto svobodný.

Na 30 odvážných sportovců bojovalo v sobotu v pražském Fitness Bitevní pole v kleci, z toho 7 žen. Tolik na podobných akcích v Česku nikdy nebylo. Dalších padesát lidí se na urputné boje přišlo podívat, fandit a možná třeba inspirovat.

Nakonec první místo doslova urvala Ladislava Jeřábková z Prahy, mezi muži vyhrál o dvě sekundy Štěpán Svoboda z Třebíče. „Nejhorší byly ruské dipy, tam musím ještě potrénovat,“ přiznala unavená, ale spokojená dvaadvacetiletá vítězka a studentka FTVS. „Za mě byl nejhorší dvojitý přítah (klasický shyb a úzký shyb), který byl na konci finále,“ řekl pětadvacetiletý výherce, pro kterého je největším sportovcem fotbalista Lionel Messi.

Oba cvičí v průměru čtyřikrát týdně, žádné nucení, cvičení a sport je baví. Jde o životní styl obou oddaných sportovců. „Dělejte věci naplno, nebo to nedělejte,“ vzkazuje Štěpán.

„Cílem je se bavit, jednou za měsíc se můžou lidi z celého Česka sjet, zazávodit si, podělit se o zkušenosti, tréninky. V sobotu přijeli lidi od Karlových Varů, Ústí nad Labem, Brna. Rádi bychom lidem ukázali, že cvičit s vlastním tělem není věda, naopak, k tomu je tělo více funkční než z klasických činkáren,“ dodává Kalous.

Street workout se v posledních letech probouzí, lidé chtějí jít ven a často odmítají být zavření v posilovnách. Pryč je doba přesvalených narcisů, lidé chtějí cvičit, trénovat, dělat něco pro své zdraví, ale vrací se zpět k základům. Tělo jako největší nepřítel i přítel.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze