Paráda! Čech Mekbib vyhrál squashový turnaj PSA v Torontu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český squashista Daniel Mekbib vyhrál poprvé v kariéře turnaj okruhu PSA. Ve finále v Torontu porazil nejvýše nasazeného Francouze Baptista Masottiho 3:1 na sety. Mekbib se tak stal po Janu Koukalovi druhým českým squashistou, který ovládl zahraniční turnaj.

"Jsem rád, že to mám za sebou a vybojoval jsem svůj první PSA titul. Cítím se mnohem lépe a odlehčeně," prohlásil v tiskové zprávě Mekbib, 117. hráč světového žebříčku. Na turnaj do Kanady odletěl ladit formu před mistrovstvím republiky, které začne ve čtvrtek 1. března v pražské Galerii Harfa.

V semifinále porazil v pěti setech Švýcara Petera Reika a ve finále ho čekal Francouz Masotti, který je v žebříčku PSA na 83. místě. "Oba jsme hráli útočně. Já jsem akorát v rozhodujících momentech dokázal udržet nervy a to rozhodlo," prohlásil Mekbib, který hrál ve finále turnaje PSA podruhé. Loni v lednu ve Francii neuspěl.

Koukal vyhrál 34 zahraničních turnajů. Třikrát se dostal do finále turnaje PSA Martin Švec, jednou Ondřej Uherka.