Paráda! Čech Mekbib vyhrál squashový turnaj PSA v Torontu

Daniel Mekbib dosáhl na vítězství v turnaji PSA.
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Český squashista Daniel Mekbib vyhrál poprvé v kariéře turnaj okruhu PSA. Ve finále v Torontu porazil nejvýše nasazeného Francouze Baptista Masottiho 3:1 na sety. Mekbib se tak stal po Janu Koukalovi druhým českým squashistou, který ovládl zahraniční turnaj.

"Jsem rád, že to mám za sebou a vybojoval jsem svůj první PSA titul. Cítím se mnohem lépe a odlehčeně," prohlásil v tiskové zprávě Mekbib, 117. hráč světového žebříčku. Na turnaj do Kanady odletěl ladit formu před mistrovstvím republiky, které začne ve čtvrtek 1. března v pražské Galerii Harfa.

V semifinále porazil v pěti setech Švýcara Petera Reika a ve finále ho čekal Francouz Masotti, který je v žebříčku PSA na 83. místě. "Oba jsme hráli útočně. Já jsem akorát v rozhodujících momentech dokázal udržet nervy a to rozhodlo," prohlásil Mekbib, který hrál ve finále turnaje PSA podruhé. Loni v lednu ve Francii neuspěl.

Koukal vyhrál 34 zahraničních turnajů. Třikrát se dostal do finále turnaje PSA Martin Švec, jednou Ondřej Uherka.

Témata:  PSA, squash, Toronto, Sport

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.