Macík v Maroku kraloval, Brabec dojel na třinácté pozici | iSport.cz
10. října 2018 • 09:35

Macík v Maroku kraloval, Brabec dojel na třinácté pozici

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Macík a motocyklista Jan Brabec z týmu Big Shock Racing úspěšně zdolali závod Rallye du Maroc. Macík si veze domů medaile za vítězství v kategoriích kamionů a AUTO OPEN. Mezi všemi auty v závodu dojel na výborném 9. místě. Jan Brabec v poli motocyklů, nabitém profesionálními továrními jezdci, vybojoval cenné 13. místo.Macík neměl v Maroku ve své kategorii konkurenci, byl totiž jediným, kdo se odvážil do dun v kamionu. Zároveň s přehledem zvítězil v kategorii AUTO OPEN a stal se 9. nejrychlejším automobilem napříč kategoriemi, v nichž startovali ostřílení dakarští profíci. Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka tak v liazce měřili síly hlavně s jezdci osobních automobilů. A ačkoliv startovali z posledního místa, většinu aut postupně nechali za sebou a podařilo se jim vybojovat úctyhodný výsledek.

„Všechno jsme dobře zvládli. Jsme opravdu spokojení. Nečekali jsme, že je reálné, abychom dojeli devátí mezi všemi auty a předjeli tolik osobáků. Auto drželo bezvadně, dokonce jsme neudělali ani jednu gumu. Takže výměny pneumatik budeme muset trénovat až v Sedlčanech. Ale jízda v dunách byla famózní, zároveň si navigátor důkladně prosvištěl navigaci, takže na Dakaru už se nebude bloudit,“ shrnuje pozitivní dojmy Macík.

Brabec vybojoval v marockém závodě třinácté místo a celý závod se pohyboval těsně za první desítkou. Po maratonské etapě dojel do cíle na dvanácté pozici, během závodu zároveň několikrát nakoukl i do TOP 10. A byl v dobré společnosti, mezi dakarskou špičkou továrních jezdců.

„Bylo tu s kým závodit. Na trati jsem se potkával s Pricem, Sunderlandem, Rickym Brabcem, Shortem nebo Wallknerem. To potěší a motivuje zároveň. Potvrdil jsem si tu, že mám dobrou rychlost. Zpočátku jsem byl až tak rychlý, že jsem nestíhal navigaci. Ale pak jsem se uklidnil a s chladnou hlavou přestal bloudit, což se odrazilo i ve výsledcích,“ popisuje zážitky z prestižního závodu Brabec, na kterého navíc doma čeká zbrusu nová dakarská motorka.

Jan Brabec dojel na třinácté poziciJan Brabec dojel na třinácté poziciFoto Big Shock Racing

„Jsem spokojený. Na motorce se cítím dobře, fyzicky jsem naprosto v pohodě i po šestihodinových etapách. Menší problémy jsem měl s technikou, upadla mi například řadička, zazlobily pojistky, takže nová motorka, kterou už mám doma, mi určitě pomůže dál zrychlovat,“ popisuje Jan Brabec.

Poslední závod před Dakarem 2019 potvrdil perfektní připravenost českých závodníků i Macíkova speciálu. Následovat bude finální fyzická příprava a doladění posledních technických detailů před listopadovým odesláním závodních strojů lodí do Jižní Ameriky. Nejnáročnější motoristický závod na světě odstartuje 6. ledna 2019 v Peru.

 
Články odjinud


Články odjinud