31. ledna 2023 • 16:22

Squashista Panáček: Po skvělém roce se chci opět posunut

Autor: juh
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří k významným českým squashistům. A Marek Panáček si chce v letošním roce ještě více polepšit. V současné době je na 116. místě světového žebříčku, letos má však jednoznačné plány: „Žebříček zatím neřeším. Chtěl bych objíždět PSA turnaje a mít na nich velmi dobré výsledky. Momentálně bych se ale chtěl soustředit na kvalitní tréninky a dávat tomu maximum. Jedině tak mohu sklízet ovoce,“ má jasno Panáček, kterého také letos bude čekat domácí republikové mistrovství.V minulém roce exceloval a posunul se. Vždyť opanoval mezinárodní turnaj v Ostravě a získal další dvě finále na PSA okruhu. „Celkově musím zhodnotit rok 2022 velmi dobře. V první polovině jsem se soustředil především na maturitu, kterou jsem zvládl s průměrem 1,0. Ve druhé polovině už nastoupil na řadu squash. Když se podívám zpátky, udělali jsme s mými trenéry a celým týmem na Strahově velký krok vpřed a na něm se budeme snažit stavět v budoucnu,“ dodal Panáček, který se připravuje na Squashclubu Strahov.

A přípravu v Praze si pochvaluje. „Jsem vděčný za to, jak se ke mně Strahov zachoval, když mi bylo nejhůř. Mám radost, jakým způsobem pracujeme. Je tady perfektní systém, který mi sedí. Trénuju pod dohledem profíků a se skvělými hráči, s kterými mám hezký vztah. Nic víc si přát nemůžu,“ dodal Panáček, který se připravuje například s Grégory Gaultierem, bývalým nejlepším hráčem světa. Nebo s dalším Francouzem Lucasem Serme.

Pro Panáčka byl nejtěžší přestup z kategorie juniorů do mužů. „Troufám si říct, že ten už je za mnou. Teď je nejdůležitější pilně a tvrdě pracovat. Když mám možnost porovnat síly s hráčem ze světové top 50 a 60, musím říct, že rozdíl je opravdu ve všem. Velmi mě motivuje se jim přibližovat a učit se od nich,“ tvrdil Panáček, rodák z Uherského Hradiště. Jedním z vrcholů sezony bude domácí šampionát, který se uskuteční 9. až 12. března v Galérii Harf

Témata:  squash, Panáček
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud