31. května 2023 • 04:30

PŘÍMÝ PŘENOS: Para atlet a válečný veterán Lukáš Hirka v tom není sám

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovensko - Lotyšsko 2:3sn. Lotyši udrželi naději na čtvrtfinále
SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:2. Domácí nad propastí, rozhodly dvě trefy Prekopa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Životní příběh Lukáše Hirky zahrnuje dvě roviny. Jako voják prošel válečným konfliktem v Afghánistánu, kde při raketovém útoku utrpěl devastující zranění. Po mnoha měsících v kómatu a několika operacích se začal jeho stav pomalu zlepšovat. Od té doby svádí „ty druhé“ boje. A vítězí. Nad bolestí, zdravotními následky, ale i sportovními soupeři. Není v tom sám, drží ho rodina, kamarádi, armáda i Vojenská zdravotní pojišťovna.Válečný veterán a para atlet Lukáš Hirka bude jedním z hostů moderované debaty, vysílané živě ve středu 31. května od 14:00 z Kongresového centra v Praze. 

Pozvání přijal také generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny ČR Ing. Josef Diessl a brig. gen. MUDr. Zoltán Bubeník, ředitel sekce vojenského zdravotnictví Ministerstva obrany a předseda Správní rady VoZP ČR.

Řeč bude mimo jiné o tom, jak se za 30 let své existence proměnila Vojenská zdravotní pojišťovna, co dělá pro armádu i ostatní, civilní klienty. Jak se vyvíjelo hospodaření VoZP a jak s ním zahýbala pandemie covidu-19. Ředitel VoZP přiblíží systém financování zdravotnictví v Česku a jeho slabá místa, která pandemie a nynější ekonomická situace bohužel zvýraznily. A nastíní i možná řešení.

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky od roku 1993 zajišťuje zdravotní péči prostřednictvím špičkových odborníků ve vojenských i civilních zdravotnických zařízeních a lázeňských domech. O své pojištěnce pečuje prostřednictvím smluvní zdravotnické sítě, která zahrnuje na 27 tisíc poskytovatelů po celém Česku.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud