Dnes bude vyhlášen Sportovec roku | iSport.cz
10. ledna 2009 • 08:17

Dnes bude vyhlášen Sportovec roku

Autor: ČTK
Barbora Špotáková a Kateřina Emmons
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český sport dnes bude mít svého krále za uplynulý rok a s velkou pravděpodobností se jím stane potřetí za sebou žena. Favoritkami jsou totiž po svých olympijských triumfech oštěpařka Barbora Špotáková a sportovní střelkyně Kateřina Emmons.Olympijské zlato předurčuje k boji o prvenství i dalšího střelce Davida Kosteleckého, mezi adepty na umístění v elitní trojici patří také běžec na lyžích Lukáš Bauer, celkový vítěz Světového poháru.

V nominované desítce jsou vedle těchto čtyř favoritů také obhájkyně prvenství rychlobruslařka Martina Sáblíková, stříbrní medailisté z Pekingu veslař Ondřej Synek a vodní slalomáři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner, třináctý cyklista z Tour de France Roman Kreuziger a elitní lyžařka Šárka Záhrobská.

Mezi kolektivy se do tříčlenného finále dostali fotbalisté i hokejisté Slavie Praha a fotbalisté České republiky do 19 let.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Klubu sportovních novinářů začne v pražském Hudebním divadle v Karlíně ve 20:00.

 
Články odjinud


Články odjinud