6. srpna 2009 • 17:18

Konečný míří do vyšší váhy, kritizuje ČT

Autor:
Lukáš Konečný
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až o tři roky by si prý mohl protáhnout kariéru český boxer Lukáš Konečný. Letos se rozhodl k přestupu do vyšší kategorie do 72,58 kilogramů a pokusí se v ní vybojovat titul mistra světa jedné ze čtyř velkých organizací.Přesunem do vyšší kategorie chce Konečný vyřešit stále větší potíže, které mu v lehké střední váze způsobovalo hubnutí na poslední chvíli. Zároveň pomalu přemýšlí o přechodu k trenéřině.

"Už o tom uvažuju strašně dlouho, tři čtyři roky. Jak jsem starší, nabírám svalovou hmotu a pak jsem hubnul jedno kilo na poslední chvíli. V zápasech mi potom chyběla síla," řekl dnes novinářům Konečný.

I když prý o konci kariéry nikdy vážně nepřemýšlel, přechod o kategorii výš mu umožní pokračovat dál. "Jsou to jen tři kila, ale pro mě to znamená hodně," dodal.

Jeden zápas v lehké střední váze by ale ještě mohl odboxovat; to pokud do konce roku přijde nabídka na odvetný zápas s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem, jemuž vloni podlehl v boji o pás mistra světa kategorie WBO.

Taková možnost je prý ale již jen teoretická, místo toho Konečný už v červenci absolvoval první zápas ve vyšší kategorii, v němž porazil k.o. Francouze Christophe Karagoze.

Konečný by rád ve vyšší kategorii usiloval již v zimě o pás mistra světa jedné ze čtyř velkých organizací. "K tomu je potřeba, abych odbojoval první zápas, který mě oficiálně přesune do vyšší váhy a přenese mi body z té předchozí. Mohlo by to být třeba už v říjnu, ale záleží to na mém manažerovi," řekl Konečný.

Přesun o kategorii výš by měl učinit přítrž křečem v lýtcích, které jej po překotném hubnutí často srážely v zápasech, navíc se jednatřicetiletý boxer nemusí tolik hlídat v jídle.

V létě si dokonce vyzkoušel roli prodavače klobás v kamarádově stánku na ústeckém koupališti v Brně. "A že jsem toho snědl. Grilování mě baví, bylo to tak trochu z hecu," smál se Konečný.

Krom toho si letos v létě zajel na horském kole i Jizerskou padesátku, naopak s kariérou fotbalisty ve čtvrté třídě ústeckého okresu už praštil. Všechen volný čas mu totiž zabírá projekt boxerského kempu, který společně s otcem právě v srpnu vede v Ústí nad Labem.

Konečný se stará o 24 amatérských borců. "Chtěl sem přijet třeba i Ondra Pála, i když to nakonec nevyšlo," řekl Konečný, který je po těchto zkušenostech rozhodnutý po skončení kariéry začít trénovat. Jedna věc mu ale aktuálně dobré rozpoložení kazí.

"Třeba březnový jarní zápas s Jimmy Colasem (o titul Evropské unie EBU-EU) jsem nabídl České televizi, dokonce zadarmo a jen výměnou za nějaký reklamní prostor, ale ani tahle nabídka se jim nezdála. Golf má bohužel prioritu, zatímco box asi ani neznají," prohlásil Konečný.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, ostatní, box, konečný
 Klasická verze
Mobilní verze