VIDEO: Haye knokautoval vyzyvatele Harrisona | iSport.cz
13. listopadu 2010 • 23:54

VIDEO: Haye knokautoval vyzyvatele Harrisona

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTOGALERIE - Britský boxer David Haye obhájil titul profesionálního mistra světa těžké váhy organizace WBA. V Manchesteru dnes knokautoval krajana Audleyho Harrisona v třetím kole.Zápas tak trval jen pár minut, i když začátek tomu nikterak nenasvědčoval. První kolo totiž skončilo mohutným bučením publika, protože protivníci se k sobě téměř ani nepřiblížili. V druhém kole si pak sice třicetiletý Haye o devět let staršího soupeře, který se po ringu pohyboval s viditelným respektem, poprvé "oťukl", to však byla jen nepatrná předzvěst bouře, kterou rozpoutal v třetím dějství.


O šest centimetrů vyššího Harrisona v něm zasypal smrští úderů, po které se jeho soupeř už ani nestačil krýt a skácel se k zemi. Po počítání ještě rozhodčí nechal zápas pokračovat, jenže Haye otřeseného protivníka po pár vteřinách bez milosti poslal na podlahu znovu.

Britský boxer David Haye knokautuje krajana Harrisona


V utkání bývalých kamarádů, kteří se před časem rozešli ve zlém, šlo o jediný důležitý mistrovský pás, jejž nevlastní ukrajinští bratři Vitalij a Vladimir Kličkové. Právě Haye je považován za jednoho z mála boxerů, kteří mají šanci zdolat jednoho z Kličků a přerušit jejich kralování v těžké váze. Porazit už dokázal i ruského obra Nikolaje Valujeva.

Bývalí přátelé Haye a Harrison si nemohou přijít na jméno od tréninkového zápasu v Miami v roce 2006, který se zvrhl v Hayeovu demonstraci síly. Harrison měl navíc velkou motivaci stát se prvním Britem, který by vyhrál olympijské hry a poté vybojoval titul i mezi profesionály v těžké váze, proti svému mladšímu krajanovi však v Manchesteru neměl šanci.

V prvním kole se diváci nudili, pak ale přišla smršť
V prvním kole se diváci nudili, pak ale přišla smršť


Dva Britové se o titul mistra světa v těžké váze utkali poprvé v roce 1993, kdy Lennox Lewis porazil při obhajobě pásu šampiona organizace WBC Franka Bruna. Haye má po dnešku v profiringu bilanci 25:1, z toho třiadvacetkrát zvítězil před limitem.

Témata:  sport, box, haye, harrison
Vstoupit do diskuse
2

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud