29. října 2019 • 00:00

Xiaomi Mi Band 4: funkcemi nabušený fitness náramek s minimem kompromisů

Prezentace klienta
TOP VIDEA
SESTŘIH: Manchester City - Tottenham 3:3. Divočena Citizens, hosté vyrovnali v nastavení
SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2. Krejčí rozhodl drama. Odvolaný vyrovnávací gól v závěru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Xiaomi Mi Band 4 je náramek, který si bere to nejlepší z předchozí generace a navrch přidává řadu užitečných funkcí navíc. Barevnější pohled na zápěstí

Pěkně po pořádku - Mi Band 4 si stále zachovává kompaktní rozměry a kompatibilitu se staršími náramky. Pokud tedy doma máte pečlivě vybudovanou sbírku, nemusíte se jich zbavovat. Hlavní novinkou je ovšem barevný OLED displej s dotykovou vrstvou. Ten je navíc o 40 % jasnější, takže problém s čitelností nebudete mít ani na přímém slunci.

Xiaomi Mi Band 4 toho umí opravdu hodně a jakmile si jej jednou nasadíte, už ho pravděpodobně nebudete chtít sundat. Mezi klíčové benefity patří možnost kontrolovat příchozí notifikace, číst zprávy nebo ovládat hudební přehrávač. Vždy tak můžete mít volné ruce a telefon nechat klidně v batohu.

Váš osobní trenér na každý den

Neméně důležitou funkcí náramku je schopnost monitorování sportovních aktivit. Ať se rozhodnete jít například běhat, potit v posilovně či vyrazit na horském kole, Mi Band 4 s vámi pokaždé udrží krok. Náramek umí měřit řadu důležitých hodnot, jako je tempo, vzdálenost, spálené kalorie, tepovou frekvenci a mnoho dalšího. S Mi Band 4 se nemusíte bát ani skočit ani do bazénu. Disponuje totiž vodotěsnou konstrukcí (až do hloubky 50 metrů) a umí rozpoznat 5 stylů plavání.

Xiaomi Mi Band 4 myslí na vaše zdraví i když necvičíte. V průběhu celého dne monitoruje váš srdeční tep, a pokud trávíte dlouhou dobu sezením u počítače, připomene vám, abyste se protáhli. Tím to ovšem ani zdaleka nekončí. Aby člověk mohl podávat ty nejlepší výkony, je nutné kvalitně regenerovat. Náramek proto přesně sleduje aktivitu během spánku i srdeční frekvenci, čímž vám pomůže lépe pochopit spánkové vzorce. Příjemnou funkcí je také budík, který vás do dalšího dne probudí jemnými vibracemi do zápěstí.

Energie má na několik týdnů

Všechna naměřená data můžete synchronizovat do mobilní aplikace Mi Fit. Na displeji smartphonu pak můžete pohodlně procházet a sledovat nejrůznější grafy, statistiky, mít přehled o dosažených cílech a oceněních. Prostřednictvím aplikace lze pochopitelně spravovat další nastavení a dostupné funkce náramku.

Možná si nyní říkáte, že barevný displej a průběžné měření tepu se muselo negativně projevit na výdrži. Nenechte se však mýlit. Mi Band 4 má stále skvělou výdrž a na jedno nabití zvládne fungovat až 20 dní.

Xiaomi Mi Band 4 je ideální kandidát pro ty, co hodlají naskočit do světa nositelné elektroniky a fitness měřičů. Po stránce funkční výbavy nabízí naprosto vše, co takový chytrý náramek musí mít a zároveň se nebojí přidat i něco navíc.

Články odjinud


Články odjinud