24. září 2021 • 00:00

Rychlejší než kdy dřív? Adidas představuje běžecké rychlostní novinky

Prezentace klienta
TOP VIDEA
Příbram - Pardubice: Se Starkou na „balkónku“ sledují baráž i Vémola s Rittigem
Tijani rozdrtil pověst dřeváka tvrdou dřinou. Jde nahoru jako kdysi Koller
VŠECHNA VIDEA ZDE

Adidas uvádí ADIZERO ADIOS PRO 2, upgrade svých nejrychlejších běžeckých bot, které uspokojí ty nejnáročnější běžce a milovníky rychlého běhu.V loňském roce debutoval s velkým ohlasem model ADIZERO ADIOS PRO, ve kterém se překonávaly světové rekordy. Peres Jepchirchirová z Keni dvakrát zdolala dosavadní světový rekord v půlmaratonu žen a Kibiwott Kandie zaběhl vůbec nejrychlejší půlmaratonský čas, když se o 29 vteřin zlepšil oproti vlastnímu předchozímu rekordu.

V letošních závodech žen na 5 km a 10 km v rámci ADIZERO: ROAD TO RECORDS padly hned dva světové rekordy. Agnes Jebet Tiropová vytvořila nový ženský světový rekord na 10 km s časem 30:01, kdy z 19 let starého rekordu ukrojila 28 sekund. Etiopanka Senbere Teferiová pak překonala světový ženský rekord na 5 km o 15 sekund časem 14:29.

Foto adidas ČR s.r.o.

ADIZERO ADIOS PRO 2 – rychlost na prvním místě

ADIZERO ADIOS PRO 2 byly vyvinuty ve spolupráci s nejrychlejšími světovými dálkovými běžci a přinášejí především jednu zásadní změnu – nižší hmotnost. Obsahují dvě přepracované vrstvy lehké mezipodešve LIGHTSTRIKE PRO, která nabízí vylepšenou konstrukci pro plynulý a dynamický přechod od paty ke špičce, optimální odpružení a výbušnost.

Foto adidas ČR s.r.o.

Pět karbonových dílů ENERGYRODS charakteristických pro tento model zaručuje perfektní spojení nohy s botou a zamezuje tak ztrátě cenné energie. Částečně recyklovaný ultralehký svršek CELERMESH 2.0 je zárukou prodyšnosti, flexibility a lehkého zpevnění. Nedílnou součástí modelu je i podrážka z gumy CONTINENTAL, která nabízí perfektní trakční zónu pro rychlejší akceleraci. Nová lehká konstrukce paty udržuje nohu pevně zajištěnou protiskluzovým uchycením a její měkčí struktura zvyšuje pohodlí při nošení. Ambice tohoto modelu je jasná – být těmi nejrychlejšími botami na světě.

Boty ADIZERO ADIOS PRO 2 jsou dostupné na adidas.cz

Foto adidas ČR s.r.o.

Články odjinud


Články odjinud