Messi, Pistorius, Djokovič... Patří mezi sto nejvlivnějších lidí světa | iSport.cz
19. dubna 2012 • 13:31

Messi, Pistorius, Djokovič... Patří mezi sto nejvlivnějších lidí světa

Autor: bb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Baník - Pardubice: Zajíc doklepl Azevedův bochánek do sítě, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký prezident, německá kancléřka. K tomu populární zpěváci, vědci, herci, političtí aktivisté, magnáti, hudebníci. Ti všichni se objevili v letošním vydání stovky nejvlivnějších světových osobností magazínu Time. Mezi lidmi, kteří inspirují, baví a mění svět (jak zní podtitul žebříčku), nechybí ani šest sportovců.O argentinském fotbalovém kouzelníkovi Lionelu Messim napsala slavná americká fotbalistka Mia Hammová ve svém komentáři: „Je neuvěřitelně talentovaný a pokorný. Donutí vás zadržet dech pokaždé, když se dotkne míče. Má na to, aby se na něj jednou vzpomínalo jako na nejlepšího hráče všech dob.“

Své místo má i jihoafrický běžec Oscar Pistorius, který se i přes podkolenní amputaci dokázal prosadit na atletické mistrovství světa a chce na olympiádu. „Vydobyl si právo soutěžit s nejlepšími na světě. To je definice celosvětové inspirace,“ píše se v komentáři časopisu.

Hon na beznohého atleta Pistoriuse postrádá smysl, se zdravými by měl dál závoditHon na beznohého atleta Pistoriuse postrádá smysl, se zdravými by měl dál závoditFoto Barbora Reichová Sport

Tchajwanská golfistka Ja-ni Tseng je v pouhých 23 letech světovou jedničkou. Jako nejmladší hráčka mezi muži i ženami dokázala vyhrát pět turnajů kategorie major. „Ale víc než to je uchvacující způsob, jakým vyhrává,“ soudí o ní slavná předchůdkyně Annika Sörenstamová.

Tenisová jednička Novak Djokovič nemůže chybět po své loňské nadvládě nad tenisovým světem a třemi vítězstvími na grandslamech, které podpořil ještě fantastickou obhajobou ve finále letošního Australian Open s Rafaelem Nadalem.
Basketbalista Jeremy Lin vychvaloval hráče amerického fotbalu Tima Tebowa za jeho

postoj na hřišti, ale i v životě. Za víru a pomoc druhým. Hráč New York Knicks, který v této sezoně okouzlil NBA, si sám vysloužil místo v žebříčku jako člověk, který dokázal bořit předsudky.

Je to tam! Fábregas s Messim se radují z úvodního gólu Barcelony
Je to tam! Fábregas s Messim se radují z úvodního gólu Barcelony

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud