Karolína Plíšková jde v Melbourne dál, sestra Kristýna padla s Číňankou

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Karolína Plíšková postoupila popáté za sebou do třetího kola Australian Open. Turnajová sedmička si ve 2. kole poradila s Američankou Madison Brengleovou 4:6, 6:1 a 6:0. Kristýna Plíšková na svoji sestru nenavázala a s Číňankou Čang Šuaj prohrála 3:6 a 5:7.

Karolína Plíšková se v utkání s Brengleovou pomaleji rozjížděla, ale nakonec i s malou pauzou kvůli dešti dominovala. V zápase si pomohla sedmi esy a 35 náběhy k síti, z nichž sedmadvacetkrát uspěla. Zvítězila za hodinu a 38 minut.

Do rozhodujícího setu vstoupila ziskem osmi bodů v řadě, ale za stavu 2:0 byl zápas kvůli dešti přerušen. Pauza ale českou tenistku nezastavila a vítězka turnaje v Brisbane se radovala ze sedmého vyhraného zápasu sezony po sobě.

"Zápas měl od všeho trochu. Zahrála jsem dobře, udělala jsem pár hloupých chyb, byly tam brejky a ona hrála dobře zezadu. Nebylo jednoduché míče ukončit, ale jsem ráda, že jsem to nakonec dokázala a jdu dál," řekla Plíšková na kurtu.

O postup do osmifinále se v sobotu utká se sedmadvacátou nasazenou Camilou Giorgiovou z Itálie, s kterou ze čtyř utkání prohrála jen jednou.

Kristýna Plíšková špatně začala, s Čang Šuaj prohrávala 0:3 a ztracený brejk v úvodu už nedohnala. Ve druhé sadě vedla 5:2 a za stavu 5:3 podávala na výhru v setu. Nevypracovala si ale ani jeden setbol a ztratila pět her v řadě. Utkání bylo několikrát přerušeno kvůli dešti, nejdéle za stavu 1:1 ve druhé sadě.

Ve čtyřhře se postaraly o překvapení Barbora Strýcová a Markéta Vondroušová vyřazením nasazených trojek Kanaďanky Gabriely Dabrowské a Číňanky Sü I-fan.

Nišikori vyřadil Karloviče, postupuje i Ósakaová

Japonské tenisové hvězdy postoupily do třetího kola Australian Open. Vítězka US Open Naomi Ósakaová uspěla jen s malým škobrtnutím, zato Kei Nišikori potřeboval pět setů, aby vyřadil Chorvata Iva Karloviče.

Čtvrté nasazené Ósakaové stačila hodina a čtyři minuty, aby zdolala 6:2, 6:4 Slovinku Tamaru Zidanšekovou. Ve druhém setu ale otáčela stav 2:4 a nebyla se svým výkonem úplně spokojená. "Příště to musí být lepší," řekla.

Nišikori musel podruhé za sebou hrát pět setů. Osmý nasazený Japonec s devětatřicetiletým Karlovičem vyhrál úvodní dvě sady, ale nakonec zvítězil až 6:3, 7:6, 5:7, 5:7 a 7:6 (10:7 v super tie-breaku) za tři a tři čtvrtě hodiny.

"Byl to náročný, ale zároveň skvělý zápas. Dodá mi sebevědomí. V koncovce jsem hrál soustředěně a skvěle jsem returnoval," pochvaloval Nišikori, kterému Karlovič nasázel 59 es. "Tolik já dám za celou sezonu," smál se vítěz zápasu.

Na postup do 3. kola se nadřela turnajová čtyřka Alexander Zverev z Německa. Svěřenec Ivana Lendla vyhrál v duelu s Francouzem Jérémym Chardym první dva sety, nakonec ale zvítězil až téměř po čtyřech hodinách 7:6, 6:4, 5:7, 6:7, 6:1.

Naopak bez ztráty setu pokračuje světová jednička Novak Djokovič. Srbský favorit v repríze finále Australian Open 2008 porazil Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu 6:3, 7:5, 6:4.

Medveděv (15-Rus.) - R. Harrison (USA) 6:3, 6:3, 6:3,
Raonic (16-Kan.) - Wawrinka (Švýc.) 6:7 (4:7), 7:6 (8:6), 7:6 (13:11), 7:6 (7:5),
J. Sousa (Portug.) - Kohlschreiber (32-Něm.) 7:5, 4:6, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4,
Krajinovič (Srb.) - Donskoj (Rus.) 6:4, 7:6 (10:8), 7:6 (7:2).

Čtyřhra - 1. kolo:

J. Murray, Soares (3-Brit./Braz.) - Jebavý, Molteni (ČR/Arg.) 6:4, 7:6 (13:11).

Bacsinszká (Švýc.) - Vichljancevová (Rus.) 6:2, 7:5,
V. Williamsová (USA) - Cornetová (Fr.) 6:3, 4:6, 6:0.

Strýcová, Vondroušová (ČR) - Dabrowská, Sü I-fan (3-Kan./Čína) 6:2, 3:6, 6:3.

Kristýna Plíšková nenavázala na postup své sestry Karolíny a ve druhém kole Australian Open prohrála s Číňankou Čang Šuaj 3:6 a 5:7.