Nastal čas vendety! Bitvu se Srby rozehraje Berdych s Troickim | iSport.cz
Jan Jaroch
6. dubna 2012 • 04:57

Nastal čas vendety! Bitvu se Srby rozehraje Berdych s Troickim

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE DNES OD 15:00 | Tohle je náš hrad, hodlají ukázat čeští tenisté Srbům ve čtvrtfinále Davis Cupu. Dva roky starý krach v Bělehradě chtějí splatit Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem i s úroky. V očích bookmakerů jsou favority, antukový povrch v pražské O2 Aréně však dělá ze zápasu šlágr s hodně nepředvídatelným koncem.Radek Štěpánek si ještě vybavuje ten pocit prázdna, když se v září roku 2010 probudil v pondělním ránu v bělehradském hotelu. Víc než rozlámané tělo ho bolelo pomyšlení na sen, který zmizel brutálně krutě.

Jediný bod chyběl k postupu přes Srby do druhého daviscupového finále za sebou. Tentokrát by však nešlo o nemožnou misi na Nadalově španělské antuce, nýbrž o velmi hratelný duel ve Francii.

Nikdy k němu nedošlo, protože Srbové obrátili manko 1:2 a triumfovali. Štěpánek prohrál rozhodující pátý duel s Jankem Tipsarevičem a bělehradské trauma bylo na světě. „Co jsem si myslel? Jen samé píp píp píp,“ přitakává třiatřicetiletý tenista, že výrazy, které se mu draly na jazyk, nebyly zrovna publikovatelné.

Berdych se Štěpánkem byli během losování v dobré náladěBerdych se Štěpánkem byli během losování v dobré náladěFoto ČTK

„Ten zápas jsem si v sobě pak ještě nějaký čas nesl. Ale teď jsme doma a chceme odvetu. Od té doby jsem s ním (Tipsarevičem) nehrál, pomsta by byla nejsladší doma,“ kvitoval Štěpánek šanci, kterou dnes dostane. Znovu se postaví Tipsarevičovi a právě výsledek dnešního druhého singlu bude klíčový.

Partii od 15.00 v pražské hale rozehraje Tomáš Berdych s Viktorem Troickým. „Když to půjde podle ideálního plánu a mně se podaří utkání zvládnout, Radek může na Tipsareviče vlítnout s prvním bodem v zádech,“ plánuje Berdych. „Pevně věřím v to, že Tom přinese do šatny první bod a budeme se od něj moci odrazit dál,“ burcuje Štěpánek.

Jakékoli předpovědi před víkendovým dramatem jsou ale hodně na vodě. „Kvůli podpoře domácích fanoušků jsou Češi favority 60 na 40,“ vyhlašuje Tipsarevič.

Úvodní duel Davis Cupu mezi Srbskem a Českem začnou Tomáš Berdych (vpravo) a Victor TroickiÚvodní duel Davis Cupu mezi Srbskem a Českem začnou Tomáš Berdych (vpravo) a Victor TroickiFoto ČTK

To je však jen hra slov. Proti sobě totiž nastoupí čtyři singlisté, jež antuku zrovna nemilují a mají na ní nevyzpytatelné výsledky. Jak Berdych se Štěpánkem tak Tipsarevič s Troickým jsou muži pro rychlé povrchy.

„Doufám, že antuka pro něj bude tím nejslabším povrchem,“ řekl Berdych o Troickém a stejné zopakoval Štěpánek o Tipsarevičovi. Srbové však mohou naprosto po pravdě tvrdit to samé o svých českých soupeřích.

Berdych měl v loňském roce na oranžové hlíně bilanci 10:6 (dokázal v 1. kole Roland Garros prohrát s Francouzem Robertem, až 140. tenistou světa), Štěpánek 8:6, Tipsarevič 6:4 a Troicki 9:6.

Češi navíc od roku 2003, kdy měl Štěpánek v Davis Cupu premiéru, nevyhráli na antuce doma. Postupně padli v Ostravě 2003 s Ruskem (2:3), v Liberci 2005 s Německem (2:3) a znovu v Ostravě (2007) proti USA (1:4).

Chystají se na Srby. Čeští tenisté už trénují na Davis Cup v Praze, podepsali i dres pražskému primátorovi Bohuslavu SvobodoviChystají se na Srby. Čeští tenisté už trénují na Davis Cup v Praze, podepsali i dres pražskému primátorovi Bohuslavu SvobodoviFoto ČTK

Navíc posledním týmem, který je v Praze dokázal porazit, byla bývalá Jugoslávie vedená Goranem Ivaniševičem (1991, 1:4). „Všechny tyhle papírové předpovědi jsou na nic, když začne zápas. Stejně si to člověk musí na kurtu uhrát sám,“ říká Berdych.

Klíčovým českým mužem víkendu bude Štěpánek. Třiatřicetiletý veterán může dnes skončit zápas v hodně pozdních nočních hodinách a pak se musí rychle dát dohromady pro sobotní čtyřhru, v níž se proti němu s Berdychem postaví nejpravděpodobněji Tipsarevič a Nenad Zimonjič.

„Strach z toho nemám, kdo se bojí, nesmí do lesa. Nejdůležitější pro mě je, aby mi vydrželo zdraví. Jestli budu unavený, či ne, to už je vedlejší. Jediný, co nás o tomhle víkendu zajímá, jsou tři body. A je jedno, jestli přijdou o půlnoci, nebo ve čtyři ráno,“ tvrdí Štěpánek.

Odrazí se od bělehradského traumatu k pražské euforii?

Program utkání
Dnes – 15.00
BERDYCH–Tipsarevič
ŠTĚPÁNEK–Troicki

Sobota – 15.00
ČERMÁK, ROSOL–Bozoljac, Zimonjič

Neděle – 13.00
BERDYCH–Tipsarevič
ŠTĚPÁNEK–Troicki

Pozn.: Všechny zápasy vysílá přímým přenosem ČT4.

Berdych se Štěpánkem byli během losování v dobré náladě
Berdych se Štěpánkem byli během losování v dobré náladě


Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud