6. dubna 2012 • 23:15

Ostuda po prohře Štěpánka! Tipsareviče naštvaly urážky a prostředníček

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO, VIDEO | Místo vedení 2:0 na zápasy a epochálního triumfu českého daviscupového týmu přišla hodně bolestivá prohra s emotivním závěrem. Ztroskotání Radka Štěpánka na raketě Janka Tipsareviče v poměru 7:5, 4:6, 4:6, 6:4 a 7:9 neskončilo posledním míčkem. Tečku znamenalo ne zrovna sportovní chování domácího tenisty. Vlažné podání ruky a sprostá nadávka. Alespoň to tvrdí srbská strana.


REKLAMA
digi tv

Radek Štěpánek měl na dosah jeden z největších triumfů kariéry. Bojoval, dřel, a i když byl jeho zápas s Jankem Tipsaravičem ostře vyhecovanou řeží, vše probíhalo v mezích sportovní bitvy. Až do posledního vítězného míčku v podání srbského tenisty, který na českou stranu sítě přivolal frustraci. Místo nadějného vedení přišlo vyrovnání soupeře a vyčerpání klíčového muže pro sobotní čtyřhru, která začne v 15 hodin.

Český hráč prohrál čtvrtou ze šesti pětisetových bitev v Davis Cupu. Navzdory skvělému výkonu v rozhodujících chvílích nevyužil tři mečboly a za stavu 7:7 v poslední sadě udělal dvě dvojchyby. Proto u něj převládlo fyzické i psychické vyčerpání, zlost na všechno. A hlavně na protivníka, jemuž se chtěl pomstít za drsnou porážku ze semifinále 2010 v Bělehradě.

Podání ruky u sítě sice proběhlo, ale od českého tenisty bylo velmi ledabylé. Přišlo hodně z dálky. Navíc prý z jeho úst přistála podle srbské strany na hlavu Tipsareviče hodně ostrá nadávka, což si s ním chtěl Srb hned u sítě velmi jasně vyříkat. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se na soupeře vrhne. Naštěstí se udržel.

„Znáte Radka Štěpánka? Pak vám musím říct, jaký je to člověk. Tohle jsem nikdy, ale opravdu nikdy nezažil. Řekl mi něco opravdu hodně ošklivého. První slovo bylo smradlavá, to druhé pak velmi sprosté. Měl na mysli ženské přirození,“ popisoval osmý hráč světa.

VIDEO: Po utkání přišly na řadu hádky

Srbové byli po více než pětihodinovém duelu šťastní, ale vedle toho velmi rozčarovaní z událostí. „Neříkám, že jsem Stefan Edberg mužského tenisu, ale tohle bych neudělal,“ nevěřil Tipsarevič. „Podával jsem mu dlaň, ale on mi nastavil svou se vztyčeným prostředníčkem,“ předváděl Tipsarveič soupeřovu zkroucenou ruku ve vulgárním gestu.

Česká strana, jež přišla před novináře jako první, dělala, jakoby se nic nestalo. „Ruce jsme si normálně podali, Nevím, proč se na mě sápal,“ pravil muž, jenž do boje v Davis Cupu nastoupil ve speciálním dresu s originálním znakem českého lva. A proč na něj Tipsarevič gestikuloval? „Asi měl radost, že po pěti hodinách vyhrál. Ještě aby jí neměl.“

Zda tím pro něj celá záležitost skončila, se ukáže hned v dalším zápase. Štěpánek s Tipsarevičem mohou proti sobě dnes nastoupit ve čtyřhře.

Radek Štěpánek padl v pěti setech
Radek Štěpánek padl v pěti setech

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze