Steeb: Nic není víc než vyhrát Davis Cupu | iSport.cz
25. září 2009 • 13:45

Steeb: Nic není víc než vyhrát Davis Cupu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Steeb
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté pojedou na finále Davisova poháru jako outsideři, ale vyhrát ve Španělsku mohou. Myslí si to bývalý tenista Carl-Uwe Steeb, který má doma dvě malé repliky salátové mísy za triumfy v Davisově poháru z let 1988-89, kdy se společně s Borisem Beckerem a Erikem Jelenem stali hrdiny Německa."Určitě budete ve finále outsidery, ale v Davisově poháru se může stát vše," řekl dnes Steeb v Praze, kde byl na prezentaci exhibice Advantage Tennis, která se v metropoli uskuteční 21. listopadu.

Čeští tenisté postoupili do finále Davisova poháru poprvé po 29 letech, když o uplynulém víkendu vyhráli semifinále v Chorvatsku. V duelu o titul je začátkem prosince čeká favorizované Španělsko.

"Davis Cup je specifický a vždycky se dá něco udělat, takže není důvod proč to nedokázat," pronesl Steeb směrem k českému týmu. "Je potřeba být trpělivý, hrát co nejlépe a pokusit se využít tuhle unikátní příležitost a vyhrát Davis Cup," konstatoval Němec.

Že papírově slabší tým může porazit favorita na jeho půdě, ukázal právě rok 1988. Finále se hrálo ve Švédsku a proti Němcům stáli první hráč světa Mats Wilander a světová pětka Stefan Edberg. O první šok se postaral Steeb (tehdy 74. na světě), který v první dvouhře porazil Wilandera 8:6 v páté sadě, i když prohrával už 0:2 na sety.

"Mám na to osobní vzpomínku a vždycky, když spolu od té doby hrajeme, tak se pošťouchneme," řekl Steeb. "Tenkrát to byla velká sezona a německý tenis jsme dostali na vrchol. Víc než vyhrát Davis Cup, v kterém reprezentujete svoji vlast, prostě není," podotkl.

Naději na výhru dává českým tenistům také Karel Nováček, protože Češi letos vyřadili před Chorvatskem i silné týmy Francie a Argentiny, i když v domácím prostředí. "Španělsko je určitě jeden z nejtěžších soupeřů, který vůbec může být, ale pořád šance je a kluci potvrdili, že jsou velkými hráči," řekl Nováček, současný finanční poradce.

Bývalý osmý hráč světa sledoval boj Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha v Poreči proti Chorvatsku v USA na internetu. "Po jedenácti hodinách už bolí oči, ale pak jsem si hned zavolal o podrobnosti," řekl.

Témata:  sport, tenis, davis, cup, Steeb, nováček
Vstoupit do diskuse
1

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud