9. července 2011 • 22:40

Andre Agassi byl uveden do tenisové síně slávy

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký tenista Andre Agassi se dnes v Newportu dočkal uvedení do tenisové Síně slávy. Ve svém proslovu viditelně dojatý poděkoval svému sportu za vše, co mu do života přinesl, včetně jeho manželky Steffi Grafové.


REKLAMA
digi tv

Agassi zdůraznil, že jako malý k tenisu občas cítil odpor, když ho k němu přemlouval jeho otec Mike. Ale jako jednačtyřicetiletý muž si myslí, že i odpor k tenisu musel být součástí cesty k osmi grandslamovým titulům a uvedení do Síně slávy.

"Když mi bylo pět, řekl mi táta, ať vyhraju Wimbledon. V sedmi mi totéž řekl o všech grandslamech. Ani nevím, kolikrát mi řekl, abych se dostal do Síně slávy. Když mi bylo devětadvacet, řekl mi, ať se ožením se Steffi Grafovou. Prosím, tati, nikdy mi nepřestávej říkat, co mám dělat," řekl dojatý tenista směrem k téměř dvěma stovkám lidí, kteří přijeli v rámci jeho doprovodu.

Agassi je jedním ze šesti tenistů, kterým se v historii podařilo vyhrát všechny čtyři grandslamové turnaje. Celkem v dvacetileté kariéře získal osm těchto prestižních trofejí, z toho polovinu na Australian Open a dvě na US Open. Celkem vyhrál 60 turnajů ATP, dvakrát Davis Cup a 101 týdnů byl lídrem světového žebříčku. Kariéru ukončil v roce 2006.

Vedle Agassiho byla do Síně slávy uvedená také Fern Kellmeyerová, která se zasloužila o prosazení vysokoškolských sportovních stipendií pro ženy a patří mezi průkopnice ženského profesionálního tenisu.

Jaromír Jágr se zdraví s Andrem Agassim, vpravo Jiří Novák
Jaromír Jágr se zdraví s Andrem Agassim, vpravo Jiří Novák

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, tenis, Agassi
 Klasická verze
Mobilní verze