14. července 2009 • 17:30

Berdych i Minář vypadli v prvním kole

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

AKTUALIZOVÁNO - Český tenista Ivo Minář prohrál na turnaji ve Stuttgartu v úvodním kole s domácím Rainerem Schüttlerem po setech 6:2, 6:7 a 4:6. Stejně dopadl i Tomáš Berdych, který podlehl ve dvou setech Němci Kieferovi.

Minář se musel v krátké době již podruhé vyrovnat se změnou povrchu. Poté co vypadl ve 2. kole Wimbledonu, trénoval v Ostravě na čtvrtfinále Davisova poháru.

V tom nastoupil na rychlém taraflexu a hladce podlehl Argentinci Juanu Martinu del Potrovi. Ve Stuttgartu se však hraje na antuce, na které naposledy Minář startoval před měsícem v Prostějově.

V utkání se Schüttlerem se sice ze začátku příliš nemohl spolehnout na svůj první servis, soupeře ale dokázal v úvodním setu dvakrát "brejknout". Ve druhé sadě se někdejší pátý hráč světa zlepšil a vedl při vlastním podání už 5:2.

Minář se ale nevzdal a čtyřmi gamy za sebou se dostal do vedení 6:5. Poté však prohrál vlastní servis i tie-break a o vítězi musel rozhodnout až třetí set. V tom se Minář dostal do vedení, od té doby však tahal za kratší konec.

Ve stejné situaci jako Minář byl i Berdych a ani on se se změnou povrchu nevyrovnal. Po úspěchu ve čtvrtfinále Davisova poháru, kdy pomohl k postupu přes Argentinu, nedokázal potvrdit roli třetího nasazeného hráče a předčasně skončil.

Proti 40. hráči světa sice začal dobře, když soupeři sebral hned první podání, jenže od stavu 3:2 ve svůj prospěch prohrál čtyři hry za sebou a ztratil úvodní sadu. Ve druhém setu hned přišel o servis, který se pak marně snažil vybojovat zpět, a znovu prohrál 3:6. Z pátého souboje s Kieferem tak poprvé odešel jako poražený.