Trapas! VIP diváci přes vzducholoď neviděli tenis | iSport.cz
30. října 2010 • 18:28

Trapas! VIP diváci přes vzducholoď neviděli tenis

Autor: lbc
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Za vstup zaplatili stovky euro, několikanásobně více, než ostatní fanoušci. VIP hosté na vídeňském turnaji BA-TennisTrophy si ale tenis stejně neužili naplno. Polovinu prvního setu semifinálové bitvy mezi domácím Andreasem Haiderem-Maurerem a Němcem Berrerem jim totiž výhled blokovala zaseklá vzducholoď.Malá vzducholoď propagující jednoho z hlavních sponzorů seriálu turnajů ATP poletovala po hale v každé volné chvíli mezi zápasy. Pro diváky byla oblíbenou a zajímavou atrakcí, v sobotu odpoledne se však dostala do problémů.


Po zápase mezi Melzerem a Almagrem znovu vzlétla ke své pravidelné pouti kolem centrkurtu, přímo před VIP tribunou se ale zamotala do zavěšeného ruchového mikrofonu.

Černý drát pevně obtočil záď vzducholodi a hned bylo jasné, že z tohoto sevření se vlastní silou nemůže vymotat.

V té době už se na kurtu rozcvičovali Haider-Maurer s Berrerem. Organizátoři začali panikařit. Se vzducholodí pomocí dálkového ovládání hýbali tam a zpátky, nic ale nepomáhalo.

Zápas začal a vzducholoď stále tvrdohlavě visela na stejném místě. VIP hostům a novinářům, kteří seděli jen o pár řad výše, zakrývala polovinu kurtu. Od ještě většího trapasu pořadatele zachránilo jen to, že v sobotu neotevřeli na této straně haly druhý balkon. Tam by totiž fanoušci neviděli asi vůbec nic.

Vzducholoď v problémech - právě teď se zachytila za mikrofon
Vzducholoď v problémech - právě teď se zachytila za mikrofon


Trvalo plných sedm gamů, než se podařilo najít řešení. Neznámého hrdinu napadlo vytáhnout kabel ruchového mikrofonu až ke stropu haly. A s ním šla vzhůru i vzducholoď. Nahoře se potom třepotala až do konce zápasu, to už ale naštěstí nikomu nepřekážela.

Všichni, i ti nejbohatší diváci, tak mohli vidět pokračování pohádkového příběhu Rakušana Andrease Haidera-Maurera, který si dalším vítězstvím zajistil postup do svého prvního finále turnaje ATP v životě. V něm se střetne s krajanem Jürgenem Melzerem.

Jürgen
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud