Šátralovo sci-fi na US Open: Monfils létal a při hře si s ním plácl | iSport.cz
1. září 2016 • 10:55

Šátralovo sci-fi na US Open: Monfils létal a při hře si s ním plácl

Autor: rou
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle byla prostě tenisová pohádka, a i když (podle očekávání) neměla šťastný konec, šestadvacetiletý Jan Šátral na ni jen tak nezapomene. Ve druhém kole US Open si zahrál na největším tenisovém kurtu na světě a dlouho dokázal držet krok s 12. hráčem světa Gaëlem Monfilsem. A to i co se týče bavení fanoušků...Úspěšná kvalifikace bez ztráty setu... Vítězný debut na grandslamu... Životní jízda Jana Šátrala, 226. hráče světa, na US Open vyvrcholila duelem druhého kola proti Gaëlu Monfilsovi. Zápas se kvůli odstoupení Jiřího Veselého z duelu s Novakem Djokovičem nakonec přesunul na centrální dvorec Arthura Ashe a Šátralovi se tak splnil sen.

„Před turnajem jsem se fotil na centru, táta mi řekl, jednou bych tě tam chtěl vidět, tak mi to přišlo jako sci-fi,“ svěřil se český hráč reportérovi Radiožurnálu. A na úžasné scéně pro téměř 23 tisíc diváků se rozhodně neztratil. Nejenže Monfilsovi dlouho vzdoroval, ale přistoupil i na jeho hru a oba tak fanoušky jaksepatří pobavili.

Monfilsova parádička v zápase proti Janu Šátralovi
Monfilsova parádička v zápase proti Janu Šátralovi

Francouz se blýskl hlavně exhibičním úderem na začátku třetího setu, kdy po Šátralově prasátku zahrál míček na síti ve výskoku a ještě mezi nohama. Nasazená desítka pak ještě zkusila další parádičku, ta už ale skončila v autu.

Ani český ranař se ale v tomhle duchu neztratil. Když doběhl Monfilsův křížný kraťas, přeběhl na jeho půlku a s uznalým soupeřem si dopřál přátelské plácnutí rukou.

„Zápas Monfils - Šátral zosobňuje to, jak by měl sport vypadat: Zábava, vzájemný respekt a tvrdě bojovné soutěžení,“ shrnul skvělé představení na Twitteru jeden z fanoušků.

Monfils bavil také na lavičce, kde předváděl svůj oblíbený trik s lahví... Na několikátý pokus se povedl.

O českém tenisovém páru Jan Šátral - Denisa Allertová čtěte ZDE »

Pusa za úspěšně zvládnutou kvalifikaci na US Open. Denisa Allertová Jana Šátrala podporovala přímo u kurtuPusa za úspěšně zvládnutou kvalifikaci na US Open. Denisa Allertová Jana Šátrala podporovala přímo u kurtuFoto Facebook.com/jan.satral

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud