Pavel Novotný
1. července 2016 • 13:10

Troicki ve Wimbledonu řádil: Idiote! Jsi děsnej sudí, podívej, co jsi udělal!

TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to boj se vším všudy. Zápas o postup do třetího kola Wimbledonu mezi Albertem Ramosem-Vinolasem a Viktorem Troickim nabídl napínavou pětisetovou bitvu, po které se nakonec radoval španělský hráč. Utkání však přineslo i pořádnou dávku emocí, o kterou se postaral horkokrevný Srb málokdy vídaným atakem vůči rozhodčím.


REKLAMA
digi tv

Téměř tři hodiny se oba borci rvali o postup. První sada patřila sedmadvacátému hráči světa Troickému v poměru 6:3, druhou a třetí ovládl stejným způsobem o devět míst hůře postavený Španěl.

Srbský tenista, který dostal v roce 2013 roční distanc za odmítnutí odevzdání vzorku krve, dokázal ve čtvrtém setu vyrovnat a o výsledku tak musela rozhodnout pátá sada.

Oba tenisté si až do stavu 4:3 pro Ramose drželi svůj servis, poprvé zaváhala až srbská dvojka. Španěl šel do vedení 5:3 a navíc na podání. Stav desáté hry pátého setu byl 30:30, když čárový rozhodčí zahlásil po Ramosově servisu míč v autu. Umpirový sudí však jeho verdikt opravil na dobrý míč a bod pro Troického soupeře.

VIDEO: Viktor Troicki neměl pro rozhodnutí rozhodčího pochopení

"Ne! V žádném případě," reagoval bleskově rodák z Bělehradu a vzal si od sběrače tenisák, aby hlavnímu rozhodčímu Torellovi ukázal míček, na kterém dle jeho názoru nebyla žádná stopa po čáře. "Není tady žádná bílá barva. Vidíš to? Podívej se!" hulákal Troicki na arbitra, který však zůstal neoblomný.

To však třicetiletého Srba nezastavilo. "Idiote! Ty jsi ten nejhorší rozhodčí v historii světa. Podívej se, co jsi udělal. Jsi děsnej," běsnil tenista. Následný mečbol už Ramos proti rozhozenému soupeř bez problémů proměnil a postoupil do třetího kola.

Takový člověk by neměl řídit zápasy

Rodák z Bělehradu však v "hodnocení" hlavního rozhodčího pokračoval i po utkání. "Že dostanu pokutu? On by ji měl zaplatit. Neříkám, že mi ten moment prohrál zápas, ale byl to klíčový míček, mohlo to být rozhodující."

Hlavním problémem zápasu, který se hrál na kurtu číslo 17, byla nepřítomnost "Jestřábího oka". A právě tento fakt Troického vytočil. "Takový sudí by neměl řídit zápasy na kurtech, kde chybí možnost kontroly, a to jsem mu také řekl. Je to něco, pro co nemám pochopení," pokračoval v běsnění bývalý dvanáctý hráč světa.

"Torella dělal chyby po celý zápas. Nejen směrem ke mně, ale i k Vinolasovi. Nikdy jsem nic takového neviděl. Držel jsem se celou dobu, ale tohle už prostě nešlo, je to něco neskutečného," uzavřel svůj výstup Troicki.

Pochopení pro reakci vyřazeného Srba měl naopak Nick Kyrgios, který měl s rozhodčími v minulosti již řadu vystoupení. Svou podporu vyjádřil horkokrevný Australan na svém twitterovém účtu. "Vím, jak se cítíš," psal Kyrgios.

Viktor Troicki v ostré diskusi s rozhodčím
Viktor Troicki v ostré diskusi s rozhodčím

Více o Wimbledonu čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze