V Aucklandu se hraje už bez Češek | iSport.cz
7. ledna 2009 • 08:06

V Aucklandu se hraje už bez Češek

Autor: ČTK
Nicole Vaidošová
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp
VŠECHNA VIDEA ZDE

Již bez českých tenistek se dohraje turnaj v Aucklandu, kde ve druhém kole vypadly Nicole Vaidišová i Barbora Záhlavová-Strýcová. Nasazená šestka Vaidišová nestačila na Rusku Jelenu Vesninovou.Záhlavová bojovala s Izraelkou Šahar Peerovou tři sety, nakonec ale po více než dvou hodinách odešla z kurtu rovněž poražena.

Vaidišové stejně jako v úvodním kole nevycházelo příliš podání, při kterém se dopustila čtyř dvojchyb, a dokonce o něj šestkrát přišla. Dvaadvacetiletá Vesninová vyrovnala vzájemnou bilanci s českou tenistkou na 1:1 a ve čtvrtfinále se může těšit na druhou nasazenou Caroline Wozniackou z Dánska.

Také Záhlavové se na podání proti favorizované Peerové příliš nedařilo, přesto měla šanci na úspěch, když vyhrála druhý set 6:4. Izraelská hráčka navíc měla před zápasem i po něm zcela jiné starosti kvůli válečnému stavu ve své zemi. Pořadatelé rovněž přistoupili ke zvýšeným bezpečnostním opatřením během jejích zápasů.

Mírová skupina v Aucklandu vzhledem k vojenské invazi Izreale v Gaze dokonce požadovala, aby se Peerová z turnaje odhlásila. "Již v neděli jsme žádali, aby respektovala mezinárodní bojkot Izraele a odhlásila se," oznámil šéf skupiny John Minto. Samotná tenistka to však odmítla s tím, že nemá s politickou situací nic společného. "Jsem Šahar Peerová a přijela jsem hrát tenis.

A to je také to, co budu dělat i zítra. Před dvěma dny jsem hodně brečela, doufám, že to brzy skončí, protože nikdo nechce být ve válce," komentovala situaci ve své rodné zemi, kde byl do armády povolán například i její bratr.

Dvouhra - 2. kolo:
Peerová (5-Izr.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 4:6, 6:2, Vesninová (Rus.) - Vaidišová (6-ČR) 6:4, 6:3, Dementěvová (1-Rus.) - Erakovicová (N. Zél.) 6:2, 6:3, Wozniacká (2-Dán.) - Craybasová (USA) 6:4, 7:5, Gallovitsová (Rum.) - Medinaová (3-Šp.) 6:3, 6:3, Moritaová (Jap.) - Wozniaková (4-Kan.) 7:5, 6:2, Rezaiová (Fr.) - Pavljučenkovová (7-Rus.) 6:2, 6:3, Keothavongová (Brit.) - Suarezová (8-Šp.) 6:2, 6:4.

Témata:  sport, tenis, auckland
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud