Benešová i Šafářová postupují do třetího kola

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

AKTUALIZOVÁNO - České tenistky Iveta Benešová a Lucie Šafářová postoupily na turnaji v Tokiu do 3. kola. Benešová porazila Argentinku Giselu Dulkovou 6:3, 3:6 a 6:4, Šafářová si rovněž ve třech setech poradila s Číňankou Šuaj Pcheng 6:3, 4:6 a 6:4.

S turnajem se dnes rozloučila třetí nasazená hráčka Jelena Dementěvová, která prohrála s Katerynou Bondarenkovou 2:6, 7:6, 1:6, a po ní skrečovala utkání s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou i turnajová čtyřka Caroline Wozniacká z Dánska.

Završily tím pohromu favoritek, protože před nimi svůj úvodní zápas v Tokiu nezvládly ani světová jednička Dinara Safinová i druhá nasazená Američanka Venus Williamsová a stejně dopadly i turnajová pětka Světlana Kuzněcovová a šestka Vera Zvonarevová.

Benešová v japonské metropoli potvrdila, že proti Dulkové se jí daří, a připsala si páté vítězství ze šesti vzájemných zápasů. Českou jedničku v závěru prvního setu nerozhodila ani vynucená pauza kvůli dešti.Další soupeřkou šestadvacetileté Benešové bude 132.

hráčka světového žebříčku Kchaj-Čchen Čchang. Osmnáctiletá tenistka postoupila do hlavní soutěže z kvalifikace, v prvním kole si poradila s Kaiou Kanepiovou z Estonska a ve druhém se postarala o překvapení, když vyřadila první tenistku světa Safinovou.

Dvaadvacetiletá Šafářová se v dalším kole utká s osmou nasazenou Victorií Azarenkovou. S běloruskou tenistkou se utkala zatím dvakrát a ještě s ní neuhrála ani set.

Šafářová (ČR) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:3, 4:6, 6:4,
K. Bondarenková (Ukr.) - Dementěvová (3-Rus.) 6:2, 6:7 (3:7), 6:1, Wozniaková (Kan.) - Wozniacká (4-Dán.) 5:0 skreč,
Šarapovová (Rus.) - Stosurová (12-Austr.) 6:0, 6:1.