Záhlavová i Zakopalová jsou ve druhém kole

AKTUALIZOVÁNO - České tenistky Sandra Záhlavová a Klára Zakopalová se probojovaly do 2. kola turnaje WTA ve španělské Marbelle, kterým dnes začala antuková část sezony. Záhlavová vyhrála nad sedmou nasazenou Robertou Vinciovou z Itálie 7:5 a 6:3 a ukončila sérii pěti porážek.
Přes první kolo prošla poprvé od únorového turnaje v Memphisu. Zakopalová otočila zápas proti Anastasii Jakimovové z Běloruska a zvítězila 1:6, 7:5 a 6:3.
Záhlavová oplatila Vinciové těsnou porážku z jediného předchozího vzájemného duelu v roce 2006. Přestože je česká tenistka v žebříčku WTA o 67 míst níž než její soupeřka, předváděla přesnější hru a výsledkem bylo hned pět získaných servisů Italky.
Zakopalová, 34. hráčka žebříčku, splnila roli favoritky, i když proti soupeřce z konce první stovky pořadí WTA začala špatně a převahu získala až po prohrané úvodní sadě. Obě úspěšné české hráčky musejí na jména svých dalších soupeřek čekat.
V Marbelle se představí také Iveta Benešová, která v prvním kole nastoupí proti Španělce Anabel Medinové-Garriguesové.
Výsledky:
Záhlavová (ČR) - Vinciová (7-It.) 7:5, 6:3.
Zakopalová (6-ČR) - Jakimovová (Běl.) 1:6, 7:5, 6:3.