Na Li se ve finále utká s obhájkyní Schiavoneovou

Marian Bartoliová podlehla Italce Schiavoneové
Francesca Schiavoneová
Francesca Schiavoneová se raduje z postupu do finále
Na-Li odpočívá během utkání s Marií Šarapovovou
Číňanka Na-Li se poprvé v kariéře probojovala do finále French Open
Číňanka Na-Li
Krása i emoce. Tenisové představení Marie Šarapovové na French Open v Paříži skončilo v semifinále
21
Fotogalerie
ČTK
Tenis
Začít diskusi (0)

AKTUALIZOVÁNO - Obhájkyně Francesca Schiavoneová je na Roland Garros po roce opět ve finále. V semifinále pařížského grandslamu porazila Francouzku Marion Bartoliovou dvakrát 6:3. O titul si italská tenistka zahraje s Číňankou Li Na, která vyřadila bývalou světovou jedničku Marii Šarapovovou po vítězství 6:4, 7:5 a prošla i do druhého grandslamového finále v sezoně.

Třicetiletá Schiavoneová v prvním setu v nejlepší možnou chvíli sebrala soupeřce podání a ujala se vedení 5:3. Do druhé sady však italská tenistka nevstoupila nejlépe. Domácí hráčku pustila do dvougamového vedení, pak ale čtyřikrát za sebou vzala Bartoliové servis a po hodině a půl zápas ukončila.

Devětadvacetiletá Li Na v osmifinále vyřadila českou jedničku Petru Kvitovou a po semifinálovém vítězství nad Šarapovovou se může na druhý pokus stát první čínskou vítězkou grandslamového turnaje v historii. Letos v lednu neuspěla na Australian Open, kde ve finále nestačila na Belgičanku Kim Clijstersovou.



"Nikdy jsem nevěřila, že bych mohla být na French Open ve finále. Doufám, že v neděli budu hrát ještě líp," řekla Li Na, které k výhře pomohl i silný vítr, se kterým měla Šarapovová při podání problémy. "Možná jsem se moc snažila a i z druhého podání jsem chtěla dát velkou ránu," litovala Šarapovová, která udělala deset dvojchyb, přičemž tou poslední ukončila zápas.

Čtyřiadvacetiletá Ruska přišla o šanci zkompletovat takzvaný kariérní grandslam. Bývalá první tenistka světa už vyhrála US Open, Wimbledon i Australian Open a titul z Roland Garros je jediný, který jí chybí ve sbírce úspěchů ze čtyř největších turnajů v sezoně.

"Letos to nevyšlo, ale když vyhraju jiný grandslam, tak to pro mě pořád bude znamenat hodně," řekla Šarapovová. "To, že jsem vyhrála tři ze čtyř grandslamů, je náhoda. Klidně by mi stačilo, kdybych jeden vyhrála dvakrát a další jen jednou," dodala.
Muži:

Čtyřhra - semifinále:

Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) - Llodra, Zimonjič (4-Fr./Srb.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5),
Cabal, Schwank (Kol./Arg.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 7:6 (7:4), 6:3.

Ženy:

Dvouhra - semifinále:

Li Na (6-Čína) - Šarapovová (7-Rus.) 6:4, 7:5,
Schiavoneová (5-It.) - Bartoliová (11-Fr.) 6:3, 6:3.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů