Hlaváčková s Hradeckou slaví grandslamový titul | iSport.cz
3. června 2011 • 17:45

Hlaváčková s Hradeckou slaví grandslamový titul

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
České tenistky mohou slavit
TOP VIDEA
TOP Češi v Serii A: legenda Nedvěd, hvězdní beci z reprezentace i bomber
LFA chce dohrát kompletní ligu do konce června, klubům nabídla podporu
VŠECHNA VIDEA ZDE

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká vyhrály čtyřhru na Roland Garros a získaly první grandslamový titul. Na pařížské antuce dnes ve finále porazily 6:4 a 6:3 indicko-ruský pár Sania Mirzaová, Jelena Vesninová."Čeho jsme teď dosáhly, to mi asi dojde, až přijde večer a budu chtít usnout, ale určitě je to úplně neuvěřitelný úspěch," řekla Hradecká Radiožurnálu. "Je to moc příjemný pocit a myslím, že si to strašně zasloužíme," řekla Hlaváčková.

Hned v šatně přišla za čerstvými vítězkami slavná Martina Navrátilová, vítězka 31 grandslamových deblových titulů, přičemž dalších 18 získala ve dvouhře a deset ve smíšené čtyřhře.

"Už vím, jak jste se vždycky cítila," řekla jí Hlaváčková poté, co přijala gratulaci a s legendou se objala. "Ona se jen smála a řekla mi: Dobrý pocit, viď," glosovala Hlaváčková slova čtyřiapadesátileté Navrátilové.

Hlaváčková s Hradeckou spolu vyhrály pátý turnaj a zdaleka svůj nejcennější. Na své nečekané cestě za celkovým triumfem na pařížské antuce například vyřadily favorizovanější českou dvojici Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová a druhé nasazené duo Květa Peschkeová, Katarina Srebotniková.

Právě toto česko-slovinské duo hrálo finále na Roland Garros loni a podlehlo sestrám Venus a Sereně Williamsovým. Letos však na seznam vítězů Roland Garros česká jména díky Hlaváčkové s Hradeckou přibudou.

Ty navázaly na 11 let staré pařížské vítězství Jany Novotné se Švýcarkou Martinou Hingisovou. Ryze český pár získal titul na jediném antukovém grandslamu dosud naposledy v roce 1990, kdy Novotná hrála spolu s Helenou Sukovou. "V téhle společnosti se cítím určitě moc dobře," přitakala Hlaváčková.

Hlaváčková má jasno, kam si doma vítěznou trofej vystaví. Loni dostala od kamarádů k narozeninám poličku na grandslamové vavříny. "Smála jsem se jim a ironicky říkala, že dobrý, ale teď ji natluču na zeď a dám tam tu trofej," smála se plzeňská rodačka. "Já takovou poličku nemám, ale do nového baráčku půjde," řekla Hradecká.

Hradecká, 45. hráčka světa ve dvouhře, zamíří v pondělí s trenérem Jiřím Fenclem autem na chvilku domů do Prahy. Hlaváčková jede rovnou do Anglie. "Škoda, všichni kamarádi mě budou proklínat, že to nemohou oslavit," vtipkovala tenistka.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Hradecká (ČR) - Mirzaová, Vesninová (7-Indie/Rus.) 6:4, 6:3.

VIZITKY HLAVÁČKOVÉ A HRADECKÉ
ANDREA HLAVÁČKOVÁ

Datum a místo narození: 10. srpna 1986, Plzeň

Výška a váha: 174 cm, 62 kg

Pozice na žebříčku WTA: 97. ve dvouhře/43. ve čtyřhře.

Největší úspěchy: vítězka čtyřhry na French Open 2011 a dalších šesti turnajů WTA ve čtyřhře.

Nejlepší grandslamový výsledek: druhé kolo (Wimbledon 2010 a Australian Open 2011), vítězka čtyřhry na French Open 2011

Nejlepší výsledek na French Open ve dvouhře: první kolo 2011.

LUCIE HRADECKÁ

Datum a místo narození: 21. května 1985, Praha

Výška a váha: 177 cm, 72 kg

Pozice na žebříčku WTA: 45. ve dvouhře/49. ve čtyřhře.

Největší úspěchy: vítězka čtyřhry na French Open 2011 a dalších devíti turnajů WTA ve čtyřhře.

Nejlepší grandslamový výsledek: druhé kolo (French Open 2009, 2011), vítězka čtyřhry na French Open 2011.

Nejlepší výsledek na French Open ve dvouhře: druhé kolo (2009, 2011).
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud