VIDEO: Takhle hrála Kvitová ve čtyřech letech | iSport.cz
21. července 2011 • 04:00

VIDEO: Takhle hrála Kvitová ve čtyřech letech

Autor: , ,
360p240p
Jak se z Petry Kvitové stala wimbledonská šampionka? Podívejte se, jak trénovala ve čtyřech letech
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

EXKLUZIVNĚ - Závěrečné eso, kterým stvrdila senzační triumf na Wimbledonu, viděl snad každý. Ale jak vypadala Petra Kvitová, když s tenisem teprve začínala? Portál iSport.cz vám přináší video, na kterém slavná tenistka pinká do míčku v pouhých čtyřech letech! Exkluzivní záběry poskytl portálu iSport.cz otec Jiří Kvita, první trenér vítězky Wimbledonu z Fulneku.Na videu je Petra Kvitová natočena v březnu roku 1994, krátce po svých čtvrtých narozeninách. Na videu nejprve dribluje s míčkem o zem, pak s ním hází do zdi. Poté už s raketou v ruce předvádí správný nápřah při forhendu a bekhendu. Prostě nádhera!

V další části videa jí míčky nadhazuje její bratr. Malá Petra trefuje tenisáky se stejnou zarputilostí, jako zakončuje výměny dnes. Jednou, dvakrát, třikrát... Vše pozorně natáčí táta Jiří, první trenér wimbledonské šampionky. Svou čtyřletou holčičku zachytil při tréninku v tělocvičně ve Fulneku, kde Petra s tenisem začínala.

Nezbytné pózování fotografům
Nezbytné pózování fotografům

"Točili jsme vánoce a všechno možné, tak to přišlo tak nějak normálně, že jsme začali točit i tréninky," vysvětloval otec Jiří. "Když se doma sejdeme, tak si to občas pouštíme. Je to velká sranda," směje se. Přesvědčte se sami, podívejte se na exkluzivní video!

A jak se na své tenisové začátky dívá wimbledonská šampionka, nyní 21letá neporazitelná blondýnka Petra Kvitová? "Už to video viděla hodněkrát, vždycky se tomu zasměje," říká táta Jiří.

Video z roku 1994 je natočené v hale ve Fulneku. "Ze záběrů je vidět, že už k tenisu měla nějaký vztah, že už jí to jde a snaží se," vzpomíná Jiří Kvita.

"Začínali jsme nejdřív se soft tenisem, protože Petra byla taková drobná. Tohle už bylo natočené v době, kdy zkoušela hrát s tenisovou raketou a tenisákem. Předtím jsme hráli s molitanovým míčkem, takže už tam nějaký švih byl, už jí to lítalo i s tenisákem," chválil rodící se hvězdu.

Speciál deníku Sport Jak se rodí hvězdySpeciál deníku Sport Jak se rodí hvězdy

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud